Hétfőn a 310 forintos szint egyelőre átmenetileg megállította a május végén elindult, s az utóbbi két napban lendületet vett forintgyengülést az euróval szemben. A szint kiemelt jelentőségét adhatja, hogy április végén ez volt az az utolsó lokális csúcs, ahonnan újabb, alacsonyabb lokális mélypontra, a 302 forintos szintre tudott süllyedni a keresztárfolyam. Az árfolyam eközben elérte rövidtávú emelkedő trendcsatornájának tetejét is.
A rövidebb távú grafikon egyelőre azt valószínűsíti, hogy az átmeneti visszapattanás ereje egyelőre a 306,9-307,9 forintos tartományig lesz legfeljebb képes visszalökni a kurzust, s könnyen lehet, hogy az árfolyam a közeljövőben újra tesztelni fogja a 310 forintos ellenállási szintet. Az euró/forint árfolyam eközben a június eleje óta történt 8 forintos emelkedés ellenére egyelőre nem került extrém módon túlvett állapotba, a 14 napos RSI értéke még nem lépte át a 70-es értéket.
A mostani, alig egy hónapos gyengülő hullám végét akkor lehetne valószínűsíteni, ha az árfolyamnak sikerülne a 306,9 forintos szint alá zárnia, ezzel letörhetne az emelkedő trendcsatorna és a trendhez tartozó rövidtávú mozgóátlag egyaránt. Addig azonban reálisabbnak látszik az a feltételezés, hogy a kurzus inkább a gyengébb irányban próbálkozik majd.
Az igazi problémák nem is a 310, hanem a 314-315 forint közötti zóna áttörésével kezdődnének, ez a szint ugyanis áprilisban meglehetősen erősnek bizonyult, akkor több alkalommal is megállította a forint gyengülését.
Mivel egyelőre a hosszabb távú forintgyengülési trend egyelőre érvényben van, ezért hosszabb távon a technikai elemzés hüvelykujjszabálya szerint arra érdemes felkészülni, hogy az árfolyam továbbra is gyengülhet. A hosszabb távú trend megfordulásának lehetőségét először a 300-302 forintos zóna (itt húzódik a hosszabb távú emelkedő trendvonal) lefelé történő áttörése után lehet érdemes megvizsgálni, igazi trendfordulós jelzést az árfolyam a 295-297 forintos sáv leküzdésével adna.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!