Az egész tőzsde hangulata a nap végéig negatív volt, leszámítva a két MSCI átsolyozásra kerülő papírt, az igazi meglepetés azonban nem tőlük származott. Az egész nap mínuszban oldalazó BUX-ot a nap legvégén lerántották, a 18 342,10 pontos záróérték 1,4 százalékos mínuszt jelentett.

A zárásban bekövetkezett nagy esést egyértelműen Mol részvénye okozta. Az olajpapír ugyan az egész nap folyamán csökkenő árfolyamon forgott a piacon, így a nyitóárhoz képest majd 300 forinttal alacsonyabban közelített a zárószakaszhoz. A kereskedés végére kialakult 14 ezer forintot alig meghaladó árfolyam  a zárásban vevők helyett még további eladókat vonzott a parkettre - bár ebben egyes brókerpletykák szerint itt főleg egy nagybefektető pozíciózáró, kényszerű eladásai játszottak szerepet -, így a zárásra további mintegy 400 forintos zuhanás következett be. Ezzel összességében több mint 4,6 százalékos veszteséggel zárta a napot az olajrészvény, ami az állami csomag árára vetítve mintegy 17 milliárdos veszteséget jelent az eddigiek mellett.

Az MSCI-átsúlyozás miatt reflektorfényben levő papírok közül az indexbe bekerülő Richter a papírformát hozta, hiszen a zárásban - és előtt a nap folyamán végig - vásárló alapok egészen 4540 forintig hajtották a részvény árát, ami több mint két százalékos erősödést jelentett.

A Magyar Telekom áralakulása viszont meglepetést hozott. Bár kétségtelenül sokan voltak, akik arra számítottak, hogy az indexet szorosan követő alapok és ETF-ek a zárásban történő eladásai miatt - mivel részvény kikerült az MSCI indexből - zuhanni fog az árfolyam, még többen az ellenkezőjére fogadtak. Az eladások így jóval kevésbé vérmesre sikerültek, mint a prédára felsorakozó vevők, ezért aztán a várt csökkenés helyett egész nap emelkedést mutatott a Telekom árfolyam egészen 289 forintig és még a zárásban történő eladások is csupán 281 forintig vetették vissza a papírt.

A sok izgalom mellett a parketten kevesebb figyelem fordult az OTP felé, pedig a bankrészvény is mozgott rendesen, befektetőinek vélhető szomorúságára egész nap lefele, így zárásra már a 4300-as szint sem tudta megtartani

. A 4276 forintos záróár 2,2 százalékos mínuszt jelentett.

 

 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!