Az idei, 107 milliárd forintos - részvényenként 142,5 forint - osztalékot rekordösszegnek nevezte Hernádi Zsolt, és kiemelte, hogy a tavalyi eredmény után az alaposztalék mellett rendkívüli osztalékot is fizetnek a részvényeseknek, amire akkor nyílik lehetőség, ha a vállalat várakozásai és pénzügyi tartalékai azt lehetővé teszik - írja az MTI.
A Mol új stratégiájának meghirdetésekor célul tűzték ki, hogy a Közép-Európában elfoglalt piaci pozíciójából kiindulva a vállalat felvegye a versenyt az új trendekkel - hangsúlyozta Hernádi Zsolt. A társaság három országban piacvezető, négy országban a második-harmadik helyen van, és az egyik legnagyobb kiskereskedelmi hálózatot működteti Közép-Európában - emlékeztetett.
A jelentősebb változások közé sorolta a fogyasztói szolgáltatások üzletág fejlesztését, példaként említve a benzinkutaknál nyitott Fresh Corner kávézókat, valamint az autómegosztó szolgáltatást, a Mol Limot.
Másik fő irányként említette, hogy a Mol a petrolkémiai területen is szeretne a jelenleginél nagyobb szerepet játszani, ezt a célt szolgálja az 1,2 milliárd euróból megvalósuló tiszaújvárosi poliol gyár. Kiemelte emellett a műanyagok, valamint a használt autógumik újrahasznosításához kapcsolódó tevékenységeket.
Hernádi Zsolt elmondta azt is: a közgyűlés jóváhagyta Csányi Sándor, Anthony Radev és Martonyi János újraválasztását az igazgatóságba, valamint új tagként megválasztotta Talal Al Awfit. Emellett a felügyelőbizottság és az audit bizottság tagjának választották Pandurics Anettet, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) elnökét.
Arról is beszélt, hogy a közgyűlés újabb öt évre meghosszabbította az igazgatóság tőkeemelési lehetőségét, a testület szükség esetén 30 milliárd forinttal saját hatáskörben tőkét emelhet.
Ezt az eszközt csak akkor használják fel, ha nagyon muszáj - fogalmazott Hernádi Zsolt, hozzátéve, hogy egy olyan vállalatnál, amely már kétszer volt ellenséges felvásárlás célpontja, nem árt, ha biztosítékok épülnek be az alapszabályba.
A horvát állam két és fél éve jelentette be, hogy vissza kívánja vásárolni a Moltól a horvát olajipari vállalat, az INA részvényeit, de érdemleges tárgyalások azóta sincsenek.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!