A jelek szerint a bikáknak erős gyorsjelentési szezonra lesz szükségük az Egyesült Államokban ahhoz, hogy folytatódni tudjon a múlt héten megtört emelkedés - írja összefoglaló elemzésében a Reuters. Az SP 500-as index kedden rekordmagasságban zárt, azonban ezúttal a defenzív szektorok vezették az emelkedést, s a növekedésorientált szektorok lemaradóak voltak - hívja fel a figyelmet az elemzés.
A rotáció első jelei sokak szerint arra utalhatnak, hogy itt a régóta várt piaci korrekció ideje, s ezt a szélesebb piacot reprezentáló Russel 200 index 3 százalékos csökkenése is alátámaszthatja. A momentum észrevehetően lelassult, érdekes lesz megfigyelni, hogy a múlt pénteki eladási hullám egynapos történet volt-e vagy valami komolyabb kezdete - mondta Bruce Zaro, a Delta Global Asset Management vezető technikai stratégája.
Az első negyedévet az S&P egészségügyi szektort reprezentáló alindexe 15,2 százalékos erősödéssel zárta, a közműszektor 11,8 százalékkal erősödött, s ez magasabb, mint az S&P 500-as index 10 százalékos növekedése. A defenzív szektorokba történő vándorlás a befektetők válasza lehet az amerikai kormányzat által végrehajtandó kiadáscsökkentésre, a fogyasztás orientált szektoroktól rövidtávon mindenki tart egy kissé - mondta Eric Kuby, a North Star Investment Management befektetési igazgatója.
Jönnek a jelentések
Ma este indul az amerikai gyorsjelentési szezon, de az igazán fontos eredmények a hét végén érkeznek a JPMorgan és a Wells Fargo részéről - írja a Reuters. Ezek ugyanis pontosabb képet adhatnak arról, milyen helyzetben van az amerikai lakáspiac. Az S&P 500-as index cégeinek összesített eredménye várhatóan 1,5 százalékkal haladja meg az előző negyedévét, legalábbis ennyit várnak az elemzők a Thomson Reuters adatai szerint.
Az előjelek egyelőre nem túl kedvezőek. A vártnál gyengébb eredményre figyelmeztető bejelentések aránya a pozitívakéhoz képest olyan magas értéket ütött, amire utoljára 2001 harmadik negyedévében volt példa, a 4,7-es arány 1996 óta a második legmagasabb. A cégek azt gondolják, hogy ha a gazdaság gyenge, nincs ok arra, hogy túlzott várakozásokat ébresszenek a befektetőkben - mondta Nicholas Colas, a ConvergEX Group vezető piaci stratégája. Az előző negyedévekben a vártnál magasabb árbevételi adatok elterelték a figyelmet arról, mi folyik eredményfronton. Ez jó volt növekedő gazdasági környezetben, azonban most várhatóan kevés lesz. Colas szerint a lassuló gazdaság mellett kiemelt jelentőséggel bír majd, hogy a cégek eredményességüket hogyan bírják alakítani.
S persze játékban a Fed is
Szerdán teszik közzé a márciusi Fed ülés jegyzőkönyvét, s ez erős mozgásokat generálhat a részvénypiacon. Érthetően, hiszen a piac árgus szemekkel figyeli, a jegybanki döntéshozók elérkezettnek látták-e az időt arra, hogy a laza monetáris kondíciókon még idén változtassanak, vagy sem. A lazítás fenntartására érv lehet a pénteki igencsak gyenge munkaerő piaci adat.
Makroadatokban egyébként nem lesz gazdag a hét, egyetlen fontosabb szám érkezik, a fogyasztói kiadások márciusi alakulásáról szóló, ez a várakozások szerint 1,9 százalékos havi növekedést mutathat majd.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!