Nagyot javult a magyar részvénypiac megítélése a befektetési szakemberek körében, erről tanúskodik a német ZEW intézet és az Erste Bank 72 régióban aktív alapkezelő és elemző megkérdezésével készült felmérése.

A szakemberek immár 50 százaléka várja azt, hogy féléves távlatban emelkedni fog a BUX index, ez 5 százalékponttal haladja meg az egy hónappal ezelőtti értéket. Az index esését alig 17 százalék tartotta valószínűnek, ami 13 százalékpontos csökkenést jelent. Ezzel a felmérés bull/bear hányadosa 2,8-re ugrott, ilyen magas értékre tavaly júniusban volt utoljára példa, közvetlenül az ősz közepéig tartó hatalmas áresés megindulása előtt.

A hangulat javulásában nem utolsósorban a kormányzati retorika enyhülése és a nemzetközi szervezetekkel való együttműködési szándék is szerepet játszhatott, azonban a régió és az eurózóna kilátásainak javulása is szerepet kaphatott benne. A szakértők ugyanis − a szlovák tőzsdét leszámítva − a régióban még mindig a Budapesti Értéktőzsdén várják a legalacsonyabb arányban az áremelkedést, tehát szó sincs arról, hogy kedvenccé vált volna a magyar piac.

 

 

A magyar gazdaság helyzetének megítélése változatlanul pocsék, a jelenlegi gazdasági helyzetet mindössze 2,8 százalék ítélte jónak, mínusz 65-ös pontszámunkkal messze lemaradunk a régió és az eurózóna átlagától egyaránt.

A tárgyalási szándék viszont javította a szereplők várakozásait, már "csak" 42,9 százalék számít a gazdasági helyzet további romlására, ami 13 százalékpontos javulás januárhoz képest, a várakozások egyenlege is kedvezőbb lett, mínusz 20 pont, azonban ezzel még mindig régiós sereghajtók vagyunk. A forint megítélése nem változott egy hónap alatt, a január óta bekövetkezett forinterősödés ellenére ugyanannyian várnak forintesést és -erősödést, mint egy hónapja. Előbbiek aránya 33,3, utóbbiaké 45,5 százalék volt a felmérésben.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!