Összesen 94 vállalatot vezettek ki a tokiói értéktőzsdéről (TSE) tavaly, ami a legtöbb az adat 2014 évi kezelése óta – közölte az NHK nemzeti műsorszolgáltató a tőzsde adataira hivatkozva.

Míg a tőzsdéről való kivezetést kisebb részben csőd, vagy felvásárlás okozta,

a növekedés fő hajtóereje az volt, hogy a vállalatok a vezetési rugalmasság fokozása érdekében inkább vállalták, hogy tőzsdén kívüliek lesznek, megszabadulva ezzel sok kötelezettségtől.

A múlt év végén a tokiói értéktőzsdén jegyzett társaságok száma 3842 volt, eggyel kevesebb, mint az előző évben, és ez az első csökkenés 2013 óta.

Még hivatalba sem lépett, máris az összeomlás küszöbére lökte Trump a kínai tőzsdét

Nem volt folytatása a kínai tőzsdén az őszi nagy fellángolásnak, a Donald Trump által belengetett újabb kereskedelmi háború kockázata miatt lefelé csorognak a kínai részvények. Olyannyira, hogy a tőzsde gerincét adó kisbefektetők részéről fennáll a kapituláció veszélye. Bővbben→

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!