Eközben pedig a német irányadó index csak mintegy 25 százalékot esett, és megtörtént az atomkatasztrófa Japánban, amelynek nyomán a befektetők egy ideig tömegével szórták ki az atomenergia-konszernek részvényeit, és rávetődtek az alternatív energiával kapcsolatos társaságokra - írta a Handelsblatt.

Hogyan lehet mégis ilyen alacsony a részvények árfolyama? - teszi fel a kérdést a lap. A német napelemgyártók szerinte elkényelmesedtek, megszokták, hogy az állami szubvencióknak köszönhetően magától megy az üzlet, leszoktak az innovációkról és a fejlesztésről. Ezzel megágyaztak az olcsón termelő távol-keleti konkurenciának, mint a Yingli Solar vagy a Suntech vállalatok, amelyek bővíteni tudták piaci részesedésüket. Ma már a világpiac majdnem felét a kínai vállalatok uralják, a németek csak 20 százalékot érnek el, pedig néhány éve ugyanez még fordítva volt.

A problémák ellenére a lap úgy véli, a legjobb német gyártók túl fogják élni, és részvényeik a jelenlegi szinten már kedvező vételnek tűnnek. A nyereséges cégek P/E hányada csak 6-8 körül van, ami kifejezetten olcsónak számít, és az egy részvényre jutó saját tőke (P/BV) is mérsékelt, 0,5-2,0 közötti.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!