Idén az első kilenc hónapban ugyanakkor az adózott eredmény éves összehasonlításban 45,0 százalékkal 44 milliárd forintra emelkedett, a jelentés szerint az EBITDA-növekedés és a javuló pénzügyi eredmények következtében - írja az MTI.
Az összbevétel 4,6 százalékkal 506,5 milliárd forintra nőtt az első kilenc hónapban a tavalyi azonos időszakhoz képest, elsősorban a távközlési szolgáltatási bevételek, különösen a mobil adatbevételek, valamint a rendszerintegrációs és IT (RI/IT) bevételek növekedése miatt.
A kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) éves összevetésben 9,3 százalékkal 66,4 milliárd forintra nőtt a harmadik negyedévben, az első kilenc hónapban pedig 7,7 százalékkal 175,8 milliárd forintra emelkedett.
Tavalyhoz képest jó a kép
Éves összevetésben a társaság jelentősen tudta növelni árbevételét, bruttó nyereségét és EBITDA-ját - idézi a társaság jelentése Rékasi Tibor vezérigazgatót. Az idei harmadik negyedévben is kedvezően alakult a működési környezet, mert tovább csökkent a koronavírus-járvány piacra és a Magyar Telekomra gyakorolt hatása. A társaság stratégiájával összhangban folytatták a gigabit-képes hálózat építését és modernizációját, ennek eredményeképpen a harmadik negyedév végére 2,89 millió hozzáférési pontot értek el - közölte a vezérigazgató.
A mobil bevételek éves összehasonlításban 6,5 százalékkal 98,6 milliárd forintra nőttek a harmadik negyedévben, a mobil adat-, SMS és visitor bevételek további emelkedése miatt, ami a jelentés szerint teljes mértékben ellensúlyozta az alacsonyabb kiskereskedelmi hangbevételek hatását.
A vezetékes bevételek éves szinten 2,2 százalékkal 56,3 milliárd forintra emelkedtek a harmadik negyedévben, a szélessávú és tv-bevételek javulása ellensúlyozta a hangalapú bevételek csökkenését.
A rendszerintegrációs és informatikai bevételek 16,1 százalékkal 23,2 milliárd forintra nőttek a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához képest, ami a magyarországi projektbevételek kedvezőbb szezonális alakulását, valamint Észak-Macedóniában az egyedi megoldási projektekből származó bevételek növekedését tükrözi.
A szabad cash-flow - az egyszeri spektrum licensz díjak nélkül - 34,4 milliárd forintot ért el az első kilenc hónapban.
Három százalékos növekedést várnak 2021-re
Az idei évre a Magyar Telekom publikus célkitűzései szerint a bevételeknél 3 százalék körüli növekedésre számítanak. A Capex költés (beruházás tárgyi eszközökbe és immateriális javakba) a spektrum licenszdíjak nélkül a 2020-as 106 milliárd forinttal megegyező lehet - írja az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!