A Wall Street Journal úgy értesült, hogy a technológiai papírok tőzsdéje a tranzakciós díjak csökkentésével kárpótolja a pénzügyi befektetőket.

A közösségi portál papírjait óriási érdeklődés mellett május közepén vitték tőzsdére, és a kereskedési rendszer túlterheltsége miatt a kereskedők gyakran órákig nem tudták meg, hogy teljesültek-e megbízásaik. Veszteségeiket mintegy 100 millió dollárra becsülik, ebből a Nasdaq 13,7 milliót már elismert.

A részvény kibocsátási ára 38 dollár volt, de azóta értékének csaknem harmadát elvesztette, keddi záróára 25,87 dollár volt. A társaság piaci tőkeértéke 104 milliárd dollárról 71 milliárdra csökkent.

Ebben volt ugyan valami szerepe a bevezetéskori technológiai bakiknak, de a nagyobb baj az, hogy a cégnek az eredetileg jelzettnél rosszabbak a kilátásai a hirdetési piacon. A 900 millió felhasználó nagyobb része okostelefonon vagy táblagépen lép a portálra, ezekre az eszközökre még nem tudnak hatékonyan hirdetéseket eljuttatni.

A Facebook tavalyi 3,7 milliárd dolláros bevételének 85 százaléka származott hirdetésekből.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!