A készpénzállomány növelésével az alapkezelők védekezőállást vesznek fel, amely nemcsak kipárnázhat egy esetleges árfolyamesést, hanem növeli az alap likviditását is.

A nyugdíjalapoknál különösen fontos az eddig megszerzett hozamok védelme és a likviditás, mivel az amerikai lakosok egyre nagyobb arányban mennek nyugdíjba, közben a nemzetközi volatilitástól való rettegés miatt egyre több befektető veszi ki a pénzét.

A lapszemle szerint 2014 közepe óta az amerikai nyugdíjalapok és nyílt végű befektetési alapok 200 milliárd dollárnyi vagyont szedtek be a piacról.

Mindenki másképp értelmezi a jeleket

Jelenleg 2004 óta a legnagyobb a nyugdíjalapok készpénz-állománya, befektetési alapok esetében 2007 óta rekord magas a likviditás.

A nyilvános nyugdíj- és befektetési alapok 1600 milliárd dollárt kezelnek az USA-ban, ami közel áll az amerikai GDP-hez, ezért kisebb arányú mozgások is jelentősen befolyásolhatják a piacot.

Egyes elemzők szerint a likvid eszközök arányának a növekedése medvepiacot jelez, mások szerint a vagyonkezelők arra használhatják a készpénzállományukat, hogy megtámogassák a piacot, ha elég alacsonyra esett a hagyományos eszközök aránya a vásárláshoz.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!