Magyarországon sikerült az eddigi folyamatos csökkenést megfordítani és a vártnál jobb eredményt elérni a kivételesen nehéz körülmények között - mondta ki meglehetősen szokatlan módon Bogsch Erik vezérigazgató a Richter negyedéves eredményekről ma tartott sajtótájékoztatóján. Ugyanakkor azért hozzátette, ez csupán azt jelenti, hogy a mélyponthoz lehetnek közel a magyar piacon. Jó eredménynek nevezte a negyedévben elért árbevételnövekedést is, ami a Kínában, Ukrajnában és egyéb FÁK országokban elért szép növekedésnek köszönhető. Az árbevétel 3 százaléka már Kínából származik, ami jelentős piaccá teszi az országot - tette hozzá és elmondta, hogy Kína meghódítása a Richter számára közel sem lesz egyszerű, de a következő években jelentős növekedési dinamikával számolnak.
Az adózott eredmény a jelentős pénzügyi eredmény miatt lett pozitívabb a vártnál. Jelentős költségeket okoznak ugyanakkor továbbra is az értékesítéssel kapcsolatos kiadások növekedése, ami elsősorban az Esmya-val, a nyugat-európai hálózat fejlesztésével és a FÁK országokban megnövekedett kiadásoknak köszönhetőek - ami a vezérigazgató elmondása szerint teljes mértékben indokolt.
A magyar piacon forintban számolva továbbra is 0 és -5 százalékot, Romániában szintén ugyanennyi árbevétel változást várnak helyi devizában.
Az EU9 tagállamára vonatkozóan a társaság viszont már csupán nulla növekedést vár a korábbi 5 százalék helyett, miközben a korábbi EU15 10 százalékos növekedésbecslésén nem változtatott. Az orosz, ukrán és egyéb FÁK piacokra vonatkozó 5, 5 és 10 százalékos növekedésbecslésén sem változtatott a társaság. Továbbra is tartja éves 15 millió eurós árbevétel előrejelzését az Esmya-ra vonatkozóan és nem változtatott 3 százalékos euróban számolt összárbevétel-előrejelzésén sem.
A hajnalban közzétett gyorsjelentés szerint tavalyhoz képest 4,7 százalékkal emelkedett a Richter konszolidált árbevétele, így 85,844 milliárd forintot tett ki az első negyedévben.
a szerző rendelkezik Richter részvényekkel
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!