A Napi Gazdaság szerdai számának cikke

Nem nagyon mutatkozik folytatása a szeptember első két hetében tapasztalt rallynak a Budapesti Értéktőzsdén, a technikai kép azonban egyelőre nem romlott el. Az elmúlt két hétben tapasztalt oldalazás most még korrekciónak tekinthető, amelyben a rövid idő alatt elért mintegy 2000 pontos emelkedését emészti meg a BUX. A 19 200 pont közelében elért csúcs után egyelőre az első lehetséges támasz, a 18 345 pontos érték megfogta az index lejtmenetét. A 18 000 pontos szint áttörése után nem lenne meglepő a mutató részéről, ha visszatesztelné a korábban erős ellenállásként viselkedő zónát 17 800 és 18 000 pont között, ezt a szintet a 200 napos mozgóátlag is erősíti. Ráadásul még mindig felfedezhető a grafikonon az a korábban kiépített emelkedő háromszög alakzat, amelynek óvatosabb célára ugyan teljesült, optimistább verziója 20 000 pont magasságában még nem. A már említett támaszzóna alatt 17 200, majd 16 800 pont magasságában várják újabb támaszok az indexet, felfelé a 19 200 pontos szint után 19 600, majd 20 000 pont magasságában vannak ellenállások. A korrekció ellenére még mindig az a középtávú kép, hogy az index új, magasabb csúcsra futott magasabb mélypontról, s ez a helyzet a 17 200 pontos szint elestéig nem is változik.

Egyelőre még nem tört meg az emelkedő trend a BUX-ban
Kép: Napi grafikonok

A mozgóátlagok kedvelői szempontjából jó hír, hogy szeptember közepén az 50 napos mozgóátlag alulról keresztezte a 200 naposat, így úgynevezett aranykereszt formáció alakult ki a grafikonon, amelyet sok kereskedő a további, nagyobb emelkedő trendek jelének szeret értelmezni. A nagy részvények közül az OTP nem meglepő módon a piac egészéhez hasonlóan korrekciós fázisban van, az igazi akadályt a papír számára felfelé a 4100 forint körüli ellenállási sáv jelenti. Ha sikerülne a produkció a következő hetekben, az akár nagyobb emelkedés előtt is megnyithatná az utat, tekintettel arra, hogy már a hetes charton is jól felfedezhető emelkedő háromszög alakzat kezd formát ölteni, s egyelőre még időben lehet az árfolyam a kitörés végrehajtásához (ehhez az ideális helyet az ellenállásként viselkedő befogó kétharmada-háromnegyede jelenti). Erős támasz 3500 és 3600 forint között látható a grafikonon, ezt a zónát egy emelkedő trendvonal és a 200 napos mozgóátlag is erősíti az utolsó legitim mélypont mellett.

A Mol grafikonján szintén feltűnt az aranykereszt formáció, a forintban számolt grafikonon egyelőre 18 000 forintnál talált támaszt a korrekcióban a kurzus, ennél lejjebb a 17 300−17 500 forint látszik természetes támasznak, korábbi ellenállásból vált támasszá a szint, de a 200 napos mozgóátlag is e körül helyezkedik el. Amíg e felett mozog a részvény árfolyama, kedvezőnek tekinthetők kilátásai. A Magyar Telekom piacán nem változott a helyzet, az árfolyam egy szűk, alig 20 forintos sávban oldalaz, 415 és 435 forint között. Ha sikerülne felfelé kitörnie, az első fontosabb akadály 465 forintnál várja az árfolyamot, igazán kedvezővé csak ennek szignifikáns áttörésével válhatna a helyzet.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!