A Napi Gazdaság szerdai számának cikke

A BUX index elsődlegesen csökkenő trendben mozog. Ezen belül azonban egy rövidebb távú emelkedő trend is kialakult. Az elsődleges trend megszakadását a közeljövőben 17 600 feletti zárások mutatnák, ezzel szemben 16 500 alatti zárások a rövidebb távú emelkedő trend megszakadására és a hosszabb távú csökkenés fennmaradására utal.

Kedvező jel, hogy az index augusztus 9. óta egy fordított "fej és vállak" alakzatot formáz, alsó trendfordulóként. A 17 600-as szint átlépése az úgynevezett nyakvonal átlépését jelentené. Az alakzatból 21 500 közelébe történő emelkedésre számíthatunk. Ez azonban várhatóan nem egyetlen hullámban fog történni. A kitörés után az emelkedő csatorna csak 19 000 közelébe engedi. Ezt a forgatókönyvet 16 650 alatti zárások esetén érdemes felülvizsgálni.

A Mol papírjait szeptember 23. óta kíséri emelkedő trend felfelé. Az utóbbi napok árfolyam-alakulása kedvezőnek mondható. A kurzus ugyanis − ahogy az várható volt − kilépett az emelkedő trend és a 17 500-as ellenállás által bezárt háromszögből felfelé, az ellenállás irányába és megtörtént a visszatesztelés is.

Jelenleg tehát azzal lehet számolni, hogy a kurzus az emelkedő csatornán belül tovább emelkedik 19 000 közelébe. Ez a forgatókönyv akkor kerülne veszélybe, ha az árfolyam ismét 17 500 alatti zárásokat produkálna. A jelenlegi trend egyértelmű megfordulását 15 600 alatti zárásokat látnánk. Ekkor ugyanis a kurzus ismét a 14 000 közelében lévő mélypontot venné célba.

Az OTP árfolyama jelenleg a jobb vállat rajzolja

Jelenleg az OTP Bank részvényeinek kurzusa csökkenő trendben halad. A trend a 2600 közelében lévő támasz (korábbi rés felső széle) felé tolja a kurzust. Jelenleg a trend 3400 közelébe történő emelkedést enged az árfolyam számára. Emellett a csökkenő trendvonal egy alsó trendfordulót jelző "fej és vállak" nyakvonalát is adja egyben, az árfolyam a jobb vállat rajzolja jelenleg. A fordulatot 3400 feletti zárások jelzik. A kitörés után az árfolyam 3840 közelébe emelkedhet, a formáció alapján a fej magasságából számítva 4700-ig. A forgatókönyvet akkor kellene felülvizsgálni, ha az árfolyam a rés alá zár. Ebben az esetben a kurzus az 1990−2033 közelében húzódó következő rés közelébe eshet.

A Richter kurzusa 36 500 közelében kettős csúcsot alkotott. A formáció nyakvonala 35 150 közelében húzódik, ha az árfolyam e szint alatti zárásokat produkál ma is, akkor a 34 000-as támasz tesztelése következik, ezt pedig a 31 095−31 980 közötti rés betöltése következik. Ahhoz, hogy optimisták lehessünk, 36 500 feletti zárásokat kell hogy lássunk. Ez nyitna utat ugyanis a 37 900-as korábbi csúcshoz.

A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis grafikonjában is kettős csúcs rajzolódhat ki. Jelenleg úgy látszik, a kurzus a 17 400-as támasz közelébe eshet vissza. Ezzel fejeződik be tulajdonképpen a kettős csúcs kialakulása. A következő támasz 16 000 közelében helyezkedik el, ami egyébként a formációból számítható csökkenés célja is lenne.

A Magyar Telekom az 500 és 530 közötti sávozás után most úgy látszik, letörheti a sáv alsó szélét. A csökkenés mértéke a sáv szélessége lehet (30 pont), ami éppen a 470-es korábbi mélypontot adja eredményül. Ha a következő napokban 505 feletti zárásokat látnánk, az módosítaná a most vázolt forgatókönyvet, akkor ugyanis újra az 530-as ellenállás kerülne képbe.

Háda Bálint
Quaestor, vezető elemző

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!