Az igazgatóság megtárgyalta a társaság magyar számviteli szabályok és nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti éves beszámolóját, és azt jóváhagyásra javasolja a közgyűlésnek. A biztosító társaság április 16-án tartja éves rendes közgyűlését - írja az MTI.
A biztosító a 2010-es tőzsdére lépése óta nem fizetett osztalékot a részvényeseknek.
A CIG Pannónia tavaly jó évet zárt, negyedik negyedévi jelentése szerint 2017-ben 2,598 milliárd forint adózott eredményt ért el, egy részvényre jutó eredménye 40,8 forintra emelkedett az előző évi 11,6 forintról.
A CIG Pannónia biztosítási díjbevétele csoportszinten elérte a 26,933 milliárd forintot 2017-ben, ami az előző évhez képest 42 százalékos növekedés. A nem-életbiztosítási ágazat díjbevétele 74 százalékkal, az életbiztosítási szegmensé pedig 28 százalékkal nőtt az IFRS szerinti kimutatások alapján az előző évhez képest. A részvénytársaság saját tőkéje az előző év végi 3,971 milliárd forintról 9,015 milliárd forintra emelkedett.
A CIG Pannónia Életbiztosító részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában kereskednek. A papír a hétfői kereskedést 0,5 százalékos gyengüléssel, 401 forinton zárta. Az elmúlt egy évben a papírok legmagasabb árfolyama 544 forint, a legalacsonyabb 203 forint volt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!