Az utóbbi egy évben először egy dollárért ismét több mint 72 rubelt kértek, miközben az euró rubelhez viszonyított árfolyama is négyhavi csúcsra emelkedett. Moszkvai idő szerint délután egy órakor a dollár 72,25 rubelen, az euró pedig 79,3 rubelen forgott.

A moszkvai értéktőzsde irányadó mutatói közül a dollárban számított RTS-index 2,05 százalékkal 757,08 pontra csökkent, míg a rubelben számított MICEX-index 0,33 százalékkal 1728,51 pontra esett.

A nyersanyagnak kiszolgáltatva

Elemzők szerint a rubel gyengülése mögött az olajárak csökkenését kell keresni, ráadásul a hó végén esedékes adófizetési kötelezettségek időszakának lezárultával visszaesett az orosz fizetőeszköz iránti kereslet.

A kőolaj világpiaci ára jelentősen esett annak nyomán, hogy iráni vezetők a kitermelés növelését helyezték kilátásba. A túlkínálat és az alacsony kereslet eredményeként az északi-tengeri Brent könnyűolaj februári szállításra hordónként (159 liter) 36,99 dollárba került hétfő délután három óra körül, 91 centtel, 2,39 százalékkal csökkent az ára az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében.

Ugyanakkor a New York-i árupiac elektronikus jegyzésében a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ugyancsak februári szállításra hordónként 37,08 dolláron forgott, 1 dollár 2 centtel, 2,68 százalékkal esett az ára.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!