Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten: a részvénypiac heti forgalma a három kereskedési napon 30,63 milliárd forint volt, szemben az előző heti 26,33 milliárd forinttal, a vezető részvények a stagnáló Magyar Telekom kivételével erősödtek.
Az Equilor Befektetési Zrt. heti tőzsdei összefoglalójában kiemelte, a BUX 42 ezer pontos szint felett, számottevő emelkedéssel zárta a hetet, jelentősen felülteljesített mind régiós, mind nemzetközi összehasonlításban.
Az emelkedés mögött a pénteken kezdődött hazai gyorsjelentési szezon húzódik, amelyet a Mol nyitott. A hazai olajtársaság jelentősen felülteljesítette az elemzői várakozásokat, így a csütörtöki, mintegy 4 százalékos emelkedést követően pénteken ismét erősödött a részvény árfolyama. Az olajcég eredménye éves alapon 120 százalékkal szárnyalta túl a tavalyit és 5 százalékkal haladta meg az elemzői várakozásokat.
Magyarország: negatív
A héten negatív kilátást adott a Moody's az európai bankszektornak. A hitelminősítő szerdán bejelentette, hogy stabilról negatívra rontja hat európai országban a bankszektor kilátásait. Magyarország, Csehország, Németország, Olaszország, Lengyelország és Szlovákia esetében az infláció és az emelkedő kamatok rontják a vállalkozások és a háztartások hitelképességét, ami növelheti a nemteljesítő hitelek arányát.
A legnagyobb mértékben 6,04 százalékkal a Mol erősödött 6,24 milliárd forintos forgalom mellett, a papír pénteken 2634 forinton fejezte be a kereskedést.
A Magyar Telekom árfolyama a héten nem változott, a részvény 297 forint maradt, forgalma meghaladta a 158 millió forintot.
Az OTP árfolyama 5,76 százalékkal erősödött a héten, forgalma 18,5 milliárd forint volt, a részvény pénteken 9550 forinton zárt.
A Richter árfolyama 0,18 százalékkal emelkedett 5 milliárd forintos forgalomban, a részvény 8195 forinton fejezte be a kereskedést pénteken.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3611,19 ponton zárt a héten, ami 39,70 ponttal, 1,11 százalékkal magasabb az előző hetinél.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!