A bank honlapjára kedden felkerült adatok szerint az adózott eredménye 2,182 milliárd dollárra süllyedt a tavalyi második negyedévi 2,495 milliárd dollárról. A részvényarányos nyereség 1,39 dollárról 1,24 dollárra mérséklődött.
A bank bevétele 2,5 százalékkal, 13,5 milliárd dollárra nőtt az egy évvel korábbi 13,1 milliárd dollárról.
Az elemzői várakozások átlagában kisebb, részvényarányosan 1,15 dolláros nyereség és szerényebb, 13,08 milliárd dollár bevétel szerepelt.
A Morgan Stanley nettó kamatbevétele 11,9 százalékkal, 2,01 milliárd dollárra csökkent a második negyedévben. A rossz hitelekre félretett tartalékösszeg 161 millió dollár volt az egy évvel korábbi 101 millió dollár után.
De tulajdonképpen mi is az a bankcsőd, és kell-e félnünk tőle?
Az elmúlt időszak fő eseményei az SVB amerikai bank összeomlása és annak következményei voltak, miközben felmerül a kérdés, hogy mit is jelent egy bank csődje vagy összeomlása: mindez hogyan következhet be, és miért fél ettől a kormányoktól a jegybankokon át minden komolyabb gazdasági döntéshozó szervezet. Bővebben>>>A Morgan Stanley befektetési üzletágának bevételei 0,3 százalékkal 1,075 milliárd dollárra nőttek, míg a fix kamatozású eszközökkel végzett műveletekből származó bevétel 31,4 százalékkal 1,716 milliárd dollárra csökkent. A részvényekből származó bevétel pedig 14 százalékkal, 2,548 milliárd dollárra esett, a vagyonkezelési üzletágának a bevétele 16 százalékkal 6,7 milliárd dollárra emelkedett.
Így látja a 2023-as évet a Morgan Stanley vezetője
Az infláció és az olajárak is a világ legtöbb országában ellenszelet jelentenek majd, véli a Morgan Stanley globális helyettes pénzügyi vezetője. Raja Akram óvatosan fogalmaz a jövőt illetően, kiemelte: a tőkebázisok megőrzésére törekszenek, az üzleti modelljük úgy lett kialakítva, hogy ellenálljon a bizonytalanságnak is. Bővebben>>>
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!