A Londoni Cityben egy esetleges nagyobb rendkívüli MNB-kamatemelésről pletykálnak, ami a forint short pozíciók zárására indított néhány szereplőt, ez 324-ről 322,50-re hozta le az euró/forint árfolyamot.

A mérsékelt erősödéshez az is hozzájárulhatott, hogy Fellegi Tamás tíz órakor kezdődő sajtótájékoztatója előtt a shortosok egy része zárta pozícióját.

A Commerzbank szakértői úgy fogalmaztak, hogy a további forintgyengülés "aligha meglepő ... a piacok egyre inkább az IMF-tárgyalások sikertelenségét árazzák" - írta az MTI Eco. A ház szerint még ha a kormánynyilatkozatok változatlanul derűlátónak hangzanak is, "a nézetkülönbségek Budapest és a nemzetközi közösség között immár feloldhatatlannak tűnnek".

A Commerzbank elemzői szerint a kötvény- és a devizapiac "emiatt bünteti az országot, és nem látszik a vége a forintgyengülésnek".

Timothy Ash, a Royal Bank of Scotland (RBS) bankcsoport londoni globális felzárkózó térségi kutatórészlegének vezetője csütörtöki kommentárjában úgy vélekedett, hogy a 324 forint körüli euróárfolyamok közepette most már - százalékpontban mérve - "három számjegyű MNB-kamatemelés szükségességéről kell beszélni".

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!