A DT a Magyar Telekom Nyrt. részvényeinek 59 százalékát birtokolja, ugyanakkor nincs oka arra, hogy a fennmaradó részvényeket is megvásárolja - jelezte a hazai távközlési cég igazgatóságának elnöke. A hírre a Magyar Telekom árfolyama meredek esésbe kezdett, jelenleg 3 százalék körüli csökkenést mutat már.
Az utóbbi napokban a hazai távközlési cég kapcsán erőteljes felvásárlási spekulációk indultak meg, ezeket az táplálta, hogy az anyacég, a DT sorra vásárolta meg a leánycégek eddig nem birtokolt részvényeit.
A magyar cégben jelenleg 59,2 százalékos részesedése van a cégnek, a piacon forgó 40,7 százaléknyi részvény piaci értéke közel 141 milliárd forint, mintegy 456 millió euró. Amennyiben kivezetnék a Magyar Telekom részvényeit, a tőkepiaci törvény alapján az ajánlati ár nem lehet alacsonyabb, mint az egy részvényre jutó saját tőke értéke, a 180- és a 360-napos forgalommal súlyozott átlagár közül a legmagasabb. Az elmúlt hónapok árfolyamesése miatt a 180 és a 360 napos átlagár jóval alacsonyabb az egy részvényre jutó saját tőkénél, ami a 2012-es konszolidált beszámolóban szereplő 463 milliárd forintos saját tőke alapján részvényenként 444 forintot jelent, ez közel 38 százalékkal magasabb, mint a jelenlegi árfolyam.
Amennyiben viszont azt feltételezzük, hogy a tranzakcióra az auditált éves beszámoló megjelenését követően kerül sor, akkor már a 2013 év végi saját tőkével kell kalkulálnunk, amely alacsonyabb lesz a 2012 véginél. A tavalyi szeptember végi 437,9 milliárd forintos saját tőkével már csak 420 forintos ár adódik.
A Magyar Telekom is stratégiai partner lett
A magyar kormány és a Magyar Telekom ma partnerségi együttműködési megállapodást kötött, a megállapodást Orbán Viktor miniszterelnök és Timotheus Höttges, a Deutsche Telekom vezérigazgatója írta alá.Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!