Márciusban 602 milliárd forint forgalmat produkáltak (az érték duplikált, azaz az eladói és vevői oldalt is beleszámítják) a magyar tőzsde azonnali piacán a brókercégek - jelentette be a Budapesti Értéktőzsde. Ez a szám alulmúlja az év első két hónapján elért elég alacsony értéket is. A visszaesés folyamatos, januárban ugyanis 676 milliárd forint, februárban pedig 672 milliárd volt a forgalom. A márciusi szám nyolcéves mélypontot jelent. Tavaly például több mint a dupláját tette ki a márciusi adás-vétel, igaz 2009-ben szintén 700 milliárd alatt volt a forgalom.

Márciusban az OTP 350 milliárd, a Mol 125 milliárd, a Magyar Telekom pedig közel 50, a Richter pedig 44 milliárd forintot produkált. Így a négy vezető részvény a teljes forgalom 84 százalékát adta.

A brókercégek rangsorában a részvények azonnali piacán a közel 121 milliárd forintos forgalmat lebonyolító Erste megtartotta a februárban visszaszerzett első helyét az őt januárban beelőző Concorde-tól. Ez utóbbi most 88 milliárd forint értékű ügyletet bonyolított le, ami most is a második helyre volt elég. Őket sorrendben a Wood, a KBC Securities, és az Equilor követi. Ez utóbbi brókercég januárban még csak a 13. volt. Az előretörés annak tudható be, hogy a tevékenységét befejező Cashline-tól átcsábított három vezető üzletkötőt.

Az év első három hónapját vizsgálva így nem csoda, hogy az első két helyet az Erste és a Concorde bérelte ki magának, míg a harmadik az Unicredit lett az első két havi jó telesítményének betudhatóan. A negyedik helyett negyedéves összessítésben a KBC, az ötödiket az Ipopema szerezte meg. A hatodik Wood után pedig az Equilor következett.

Az állampapírok esetében a forgalom a 28 milliárd forintot sem érte el, az összforgalom pedig 644 milliárd forint volt márciusban.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!