A cégvezető szavai szerint a növekedés fő motorját az oroszországi és FÁK-országok piaca adja, itt változatlanul évi 8-12 százalékos növekedéssel számolnak.

A félévente rendezett vakliciteken egyre kisebb mértékű gyógyszerár-csökkentések várhatók, így bár folytatódik a forgalom csökkenése, az üteme mérséklődik - mondta el Poroszlai Csaba, a cég gazdasági igazgatója az októberben indult üzleti év első félét értékelve szerdán sajtótájékoztatón. A hat havi 12 százalékos visszaesés után továbbra is 5-10 százalék közötti éves árbevétel csökkenést vár a magyar piacon az Egis.

Az első félév üzleti eredményéről elmondta, hogy 8 százalékkal csökkent ugyan a tavalyi magas bázishoz képest, de az adózás előtti nyereség 20 százalékos emelkedést mutat. Hozzátette, hogy a pénzügyi eredmény - döntően a kedvező árfolyamhatások miatt - kiemelkedően jól alakult a vizsgált időszakban. A 17,4 százalékos üzleti eredményhányadot is kifejezetten kedvezőnek értékelte.

Az értékesítés közvetlen költségei mindössze 3 százalékkal haladták meg a bázisidőszakit, ezt a költséghatékonysági intézkedésekkel, továbbá a kedvező értékesítési szerkezettel magyarázta a gazdasági igazgató. Az általános költségek 11 százalékkal nőttek, ezen belül a kutatás-fejlesztési kiadások jelentősen, 17 százalékkal emelkedtek. A k+f kiadások magas szintje hozzájárul ahhoz, hogy az Egis visszaigényelhesse költségvetési befizetéseit.

Beruházásokra 4,2 milliárd forintot költött üzleti éve első félévében az Egis.

Kérdésre válaszolva Poroszlai Csaba elmondta, hogy az Egis továbbra is vizsgál akvizíciós lehetőségeket, elsősorban a régióban, ezen belül az elsődleges irány Oroszország. Elsősorban termelőkapacitás vásárlásában gondolkodik a cég, de cél a portfolióbővítés is.

Az Egis Gyógyszergyár 14,16 milliárd forint konszolidált adózott eredményt ért el a tavaly október 1-jén kezdődött üzleti évének első felében, 20,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A társaság hat havi árbevétele a bázisidőszakhoz képest 2,9 százalékkal emelkedett, 65,76 milliárd forint volt.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!