A Kairi relatív index keletkezési körülményeire még a mai napig nem sikerült fényt deríteni, abban azonban mindenki biztos lehet, hogy az indikátor japán eredetű, hiszen a kairi szó japánul szétválasztást, vagy disszociációt jelent. Az indikátornak már a neve is sejteti, hogy mire fogjuk a későbbiekben használni.

A Kairi relatív index működése nagyban hasonlít a 70-es években debütált Momentum Indikátorhoz. A két indikátor között fellelhető azonban egy hajszál vékony különbség, mely miatt a Kairi Relatív Index megérdemli a Kincs jelzőt.

Az indikátor számítása, felépítése

KRI = (Ár - X periódusú SMA)/X periódusú SMA * 100

ahol

Ár = aktuális piaci ár

X periódusú SMA = Sima x periódusú mozgóátlag

A KRI tehát kiszámítja a jelenlegi ár és a sima mozgóátlag közötti különbséget %-ban kifejezve.

A Kairi Relatív Index képletéből is jól érzékelhető, hogy egy olyan indikátorral van dolgunk, mely 0 érték körül oszcillál. A hagyományos értelmezésben a 0 alatti értékek a piac lehetséges túladottságára hívják fel a figyelmet, míg a 0 feletti értékek pedig túlvettségre figyelmeztetnek.

Kereskedési jelzések

A Kairi Relatív Index könnyen értelmezhető kereskedési jelzéseket szolgáltat a 0 vonal keresztezésénél. Ezeken a pontokon vételi, vagy eladási pozíciókat vehetünk fel. A pozíció várható eredményét nagyban javítja, ha csak trend irányába veszünk fel pozíciót, azaz emelkedő árfolyamok esetén vételi pozíció, míg eső tendencia esetén eladási pozíció felvételét szorgalmazzuk. A Kairi Relatív Indexet kipróbálhatja az Alfatrader kereskedési szolgáltatásunk Trading Station II kereskedési platformjában.

Vételi jelzés

A Kairi Relatív Index vételi jelzést akkor szolgáltat, amikor az indikátor értéke a 0 vonalat alulról felfelé áttöri. A pozíciónk zárására az ellentétes irányú keresztezés ad jelet, azaz felülről lefelé.

Kairi oszcillátor vételi jelzés

A grafikon a Trading Station II-es kereskedési platform Marketscope grafikonrajzolójában készült.

Eladási jelzés

Az indikátor akkor ad eladási jelzést, amikor az értéke felülről lefelé keresztezi a nulla vonalat. A pozíciónkat akkor zárjuk, amikor az indikátor alulról felfelé keresztezi a nulla vonalat.

 

Kairi indikátor eladási jelzés

A cikkben szereplő grafikonok a Trading Station II kereskedési rendszer Merketscope grafikonrajzolójában készültek.

A fenti grafikonok jól tükrözik azt, hogy a Kairi relatív index segítségével viszonylag gyakran kapunk jól értelmezhető vételi, valamint eladási jelzéseket. Ezen felül az indikátor segít bennünket, hogy könnyedén azonosítsuk az emelkedő, valamint a csökkenő trendeket. Éppen ezért további használatát érdemes megfontolnunk.

A cikk saját termék népszerűsítését szolgálja

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!