Az egész napos hegymenethez kimondottan erős forgalom mindenesetre nem párosult, összességében 13,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A több napos alulteljesítés után az IMF tárgyalások kapcsán éledező optimizmus folytán korrekciós üzemmódba váltott a magyar mutató, ráverve a jelentős nyugat-európai és régiós indexek teljesítményére is. (A varsói WIG-20 például 1,2 százalékot esett.)
A blue chipek közül a Telekom volt a nap nyertese, amely erős hajrát követően 5,2 százalékkal 506 forintra drágult.
Erős oldalát mutatta az OTP is, a bankpapír csaknem 5 százalékkal 3107 forintra drágult, amely csak hajszállal maradt el a 3122 forintos napi maximumától.
A Mol sem szégyenkezhetett, a zárószakasz erőteljes felrántásának köszönhetően 2,9 százalékkal 16 770 forintra javított az olajpapír.
A kereskedés végén rántották fel igazán a Richter árfolyamát is, amely így 2,3 százalékot erősödve 35 900 forinton búcsúzott.
Szektortársa, az Egis gyengébb teljesítménnyel zárta a hétfőt, a kisebb gyógyszergyártó 0,6 százalékos emelkedése 16 160 forintos záróértéket takart.
A nap nyertesének az elmúlt időszakban sokat büntett E-Star papírja bizonyult, az energetikai társaság részvényeire 12,4 százalékkal a pénteki záróár felett, 5040 forinton születtek az utolsó kötések.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!