A tájékoztatás szerint az egy részvényre jutó eredmény 40,1 forint. "Az eredményre jelentős egyszeri hatással volt a Pannónia Biztosítók akvizíciója következményeként elszámolt badwill és az üzleti kombináció függő költsége átértékelésének összesen 3,183 milliárd forintos nyeresége, illetve az értékesítésre tartott eszközök vesztesége 463 millió forint értékben" - közölte a biztosító.
A felvásárolt társaságok a 2017-es év során várhatóan még veszteségesen fognak működni.
A csoport Szolvencia II szerinti konszolidált tőkemegfelelése 2016 végén - azaz a Pannónia Biztosítók konszolidálását megelőzően - 207 százalék volt, jelentősen meghaladta a felügyelet által elvárt - 50 százalékos volatilitási puffert is tartalmazó - 150 százalékos szintet.
Ágazati összetételben a csoport nem-életbiztosítási szegmense 74 százalékos IFRS szerinti díjbevétel növekedést mutat, míg az életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevétele 36 százalékkal emelkedett 2016. első negyedévéhez képest. A csoport 133 százalékkal magasabb, 2,196 milliárd forint éves állománydíjú biztosítási szerződést értékesített. Ebből az életbiztosítási új szerzés 682 millió forint, 95 százalékkal több, mint a tavalyinál. A nem-élet szegmensben az új szerzés 1,514 milliárd forint, azaz 154 százalékkal növekedett 2016 első negyedévéhez képest.
Az élet szegmensben a saját hálózat által értékesített állomány 15 százalékkal magasabb, mint a tavalyi első negyedéves. A bróker-csatorna teljesítménye a tavalyi évhez képest 89 százalékkal magasabb, míg a banki csatorna az új leányvállalatoknak köszönhetően 20-szorosára növekedett.
A közlemény emlékeztet: a Pannónia Biztosítók (korábban MKB Biztosítók) felvásárlását követően kezdeményezték azok beolvasztását a CIG Pannónia Csoport élet-, illetve vagyonbiztosítójába - ez jelenleg a szükséges felügyeleti jóváhagyásokra vár. A CIG Pannónia üzleti stratégiájának megfelelően a felvásárolt Pannónia Általános biztosítónál profiltisztításba kezdett, és átruházzák a Pannónia Biztosítók felvásárlása során a CIG Pannóniához került kötelező gépjárműfelelősségi, illetve lakásbiztosítási állományt az Aegon Magyarország Általános Biztosító Zrt.-re - az engedélyezés itt is folyamatban van.
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. és a Pannónia Nyugdíjpénztár Konzorciuma nyerte a DIMENZIÓ Kölcsönös Biztosító és Önsegélyező Egyesület biztosítási állományának átruházására kiírt tendert 2017 februárjában. Ezzel a CIG Pannónia több mint 2 milliárd forint összegű biztosítástechnikai tartalékkal rendelkező életbiztosítási és további 0,4 milliárd forint összegű biztosítástechnikai tartalékkal rendelkező halasztott kezdetű nyugdíjkiegészítő biztosítási járadékos állományt vesz át.
2016-ban 9 százalékkal, 18,941 milliárd forintra emelkedett a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. díjbevétele, ugyanakkor éves adózott eredménye 16,5 százalékkal, 724 millió forintra csökkent.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!