Eszerint az idei év első három negyedévében a konszolidált árbevétel 2018 azonos időszakával összehasonlítva 14 százalékos növekedés után 369 milliárd forintot ért el. Euróban 11,9 százalékkal nőtt az árbevétel, 1,143 milliárd eurót tett ki. Az adózott eredmény 61,7 milliárd forint lett 29,6 százalékkal haladta meg a tavalyi első kilenc hónap adatát.
Az emelkedéshez a nagy- és kiskereskedelmi szegmens bővülése, a Vraylar készítmény forgalmának emelkedése, és ennek az értékesítéséhez kötött egyszeri mérföldkő bevétel járultak hozzá.
A Vraylar után elszámolt jogdíj összegével, valamint az egyszeri, forgalomhoz kapcsolódó mérföldkő bevétellel korrigálva a 2019 első háromnegyed évében elért árbevétel 332,1 milliárd forintot tett ki, ami 24,8 milliárd forinttal haladta meg a tavalyi év azonos időszakának hasonló módon korrigált értékét - írták a jelentésben.
A nagy- és kiskereskedelmi szegmens árbevétele 18,9 milliárd forinttal, 31,4 százalékkal haladta meg a 2018 első kilenc hónapja során elért értéket. A növekedés elsősorban a romániai nagy- és kiskereskedelmi szegmens 17,5 milliárd forintos, azaz 37,7 százalékos forgalombővülésének volt köszönhető.
A jelentés szerint a hagyományos készítmények forgalmában visszaesés volt a vizsgált időszakban elsősorban a szerializáció - az egyedi termékazonosító bevezetése - miatt bekövetkezett gyártási kapacitáscsökkenés miatt. 2019 első kilenc hónapja során a deviza árfolyam változások hatása 9,1 milliárd forinttal növelte a forintban kifejezett árbevételt.
Az egy részvényre jutó nyereség 332 forint volt az első három negyedévben, az előző évi 256 forint után. Az első kilenc hónap árbevétele Magyarországon 29,4 milliárd forint lett, ami forintban 3,2 százalékos növekedést jelent.
Az üzemi eredmény 1,1 százalékkal nőtt, 52,1 milliárd forint volt az első kilenc hónapban. Az üzemi eredményhányad 14,1 százalékot tett ki a bázisidőszakban elért 15,9 százalékkal szemben. A csoport pénzügyi eredménye 15,6 milliárd forint nyereség volt a bázisévben elszámolt 1,57 milliárd forint nyereséggel szemben.
A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A csütörtöki kereskedésben a papírok árfolyama 45 forinttal, 0,80 százalékkal 5575 forintra esett, forgalmuk 2 milliárd forintot ért el. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 6020 forint, a legalacsonyabb 4702 forint volt - írta az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!