A Richter Gedeon Nyrt. árbevétele az első félévben 360,98 milliárd forint volt, 21,6 százalékkal haladta meg az előző évit a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, konszolidált gyorsjelentés szerint. Az adózott nyereség 106,9 százalékkal 115,08 milliárd forintra nőtt január-júniusban.
A Portfolio által készített elemzői konszenzus alapján az elemzők 186,0 milliárd forintos árbevételt és 61,8 milliárd forintos adózott eredményt vártak a negyedévre.
Az árbevétel Ukrajna kivételével valamennyi piacon dinamikusan nőtt 2022 első félévében. A devizaárfolyamok változásából származó rendkívüli árfolyamnyereség mellett az áremelések is hozzájárultak a forgalom mind forintban, mind euróban mért növekedéséhez - mondta Orbán Gábor vezérigazgató.
Oroszországi üzletvitelük zavartalan maradt, a rubelnek a közelmúltban bekövetkezett erősödése egyaránt emelte az árbevétel és a fedezet szintjét. A világgazdasági környezet kihívásai ellenére is kitartanak mind a 2022-ben kitűzött pénzügyi célok, mind pedig a fejlesztési fázisban lévő projektek előmozdítása mellett - tette hozzá.
A gyógyszergyártás árbevétele 23,3 százalékkal nőtt
Az első félévben a gyógyszergyártás árbevétele csoportszinten 23,3 százalékkal nőtt, és meghaladta a 292 milliárd forintot. Magyarországon a szegmens bevétele 22,76 milliárd forint lett, ami forintban 7,5 százalékos növekedés. Magyarországon a teljes gyógyszerpiac növekedése 9,6 százalékos volt, a Richter termékek kiskereskedelmi forgalma ennél gyorsabban,11,8 százalékkal emelkedett. A Richter a magyarországi piaci szereplők rangsorában 4,5 százalékos részesedéssel a 4. helyen áll. A vényköteles patikai piacot tekintve a Richter 7,4 százalékos piaci részesedéssel a 2. legnagyobb forgalmazó.
Szintén a gyógyszergyártást tekintve az EU-ban, a magyarországi piac nélkül, a társaság árbevétele 24,2 százalékkal nőtt, és 93,8 millió eurót tett ki az első félévben.
A kiemelt termékek árbevétele szintén kétszámjegyű bővülést mutat: 31,1 százalékkal 175,96 milliárd forintra nőtt, részesedése a teljes árbevételben 60,1 százalékra nőtt az előző évi 56,5 százalékról. A devizaárfolyam-változások hatása 29,099 milliárd forinttal segítette a konszolidált árbevételt.
Az egy részvényre jutó nyereség 610 forint volt az első félévben, az előző évi 295 forint után.
Az üzleti tevékenység eredménye jelentősen, 47,1 százalékkal nőtt, 89,45 milliárd forint volt az első hat hónapban. Az üzemi eredményhányad 24,8 százalékot tett ki a bázisidőszakban elért 20,5 százalékkal szemben.
A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 9185 forint, a legalacsonyabb 6310 forint volt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!