Az euró árfolyama az MNB kamatdöntése után 291 fölötti szintről 290,20 forintra csökkent, a jegybankelnök sajtótájékoztatóján elhangzott kijelentés hatására pedig 287,80-ra csökkent az euró kurzusa.
Korábban fel-felmerült, hogy a jegybank esetleg csendes intervencióval adott támaszt a hazai devizának, Simor András mostani, váratlan bejelentése azonban nyíltan erősítette a forintot.
A forintra jelentős nyomást gyakorolt az elmúlt napokban, hogy a devizahitelek végtörlesztése komoly devizavételi és forinteladási hatással járhat. (Az MNB 20 százalékos végtörlesztési aránnyal számol, ami hozzávetőleg 3,6 milliárd eurónak felel meg - ehhez képest augusztus végén a devizatartalék 37,6 milliárdra rúgott.) A jegybank lépése ezt a hatást mérsékelheti, így levegőhöz juttathatja nemcsak a bankokat, hanem a forintot is, ami nem csak a devizahitelben maradóknak jó hír, de a hitelintézeteknek is.
Ezzel párhuzamosan ugyancsak pozitívan hatott a forintra a svájci frnak gyengülése, amely annak a pletykának köszönhető, ami szerint a svájci jegybank holnap az eddigi 1,20-ról 1,25-re emelheti az euró/svájci frank védelmi szintjét. Ennek hatására az euró/svájci frank 1,2170-ig emelkedett, a svájci frank egysége pedig már csak 236,40 forint a reggeli 242 forinttal szemben.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!