Az OTP Magánnyugdíjpénztár (OTP MNyP) szerdán délben, egy összegben igényelte vissza a pénztártagoknak járó tagi kifizetést, amelynek összege 56,2 milliárd forint, a kifizetéseket azonban öt részletben kéri, mindegyik időpontban annyit, amennyit határidőn belül ki tud fizetni - mondta Hajdú Istvánné főkönyvelő. A reálhozamok és a tagi hozzájárulások kifizetése július 25-én kezdődik, a tömeges kifizetések augusztus 1-jétől lesznek. Az OTP MnyP több esetben egyeztetett a Magyar Postával, és napi 40 ezer küldemény feladásában állapodtak meg. A kassza az augusztus 31-i határidőre befejezi a kifizetéseket - hangsúlyozta a főkönyvelő. Az OTP kassza korábban közölte, hogy a tb-be átlépő tagjainak több mint 85 százaléka jogosult valamilyen összegre, a tagi kifizetés átlagos mértéke több mint 65 ezer forint.

Az MKB Nyugdíjpénztár 3,4 milliárd forint reálhozamot, és 0,6 milliárd forint tagdíj-kiegészítést igényelt vissza szerdán. Az MKB a jogszabályi határidőknek megfelelően körülbelül augusztus 3-án indítja mind a nyilatkozók, mind pedig a nem nyilatkozók reálhozamának és tagdíj-kiegészítésének kifizetését. A kifizetésektől számított 5 munkanapon belül pedig a 2010-2011. évi számlakivonatot is megküldik, amelyen a reálhozam is szerepel majd. Az MKB Nyugdíjpénztár 38 ezer tagjából közel 35 ezren léptek vissza az állami nyugdíjrendszerbe, jelenleg 3.300 tagja van a pénztárnak. Nem egészen 4,1 milliárd forintot fizetnek ki a csaknem 35.000 volt tag számára.

Az Életút a honlapján közzétett tájékoztató szerint július 12-én visszakapta az ÁKK-tól a tagjait megillető tagi kifizetések (reálhozam és tagdíjkiegészítés) összegét, 413 millió forintot, amelynek döntő hányadát (370 millió forintot) még aznap elutalt a tagoknak az általuk bejelentett igények szerint. A második körben további 31 millió forintot utalt ki azoknak, akik nem rendelkeztek a hozamról, de lakcímük a pénztár nyilvántartása szerint érvényesnek tekinthető. Még 14 millió forint vár kifizetésre, közel 100 főnek, az ő címüket megpróbálják felkutatni. Az Életút tagjainak 96 százalékát illeti meg reálhozam, egy tagra vetítve átlagosan 170 ezer forint.

Honvéd Nyugdíjpénztár is megkezdte július 19-én a kifizetéseket. Az első ütemben 5.000 tag kapta meg banki, illetve postai utalással járandóságát. A második kifizetési ütemre - ez 11.150 főt érint - július 25-én és 26-án kerül sor. A harmadik ütem kifizetéseit 6.410 főnek augusztus első hetére tervezi a kassza. A Honvéd összesen 5,4 milliárd forint reálhozamot és 5,5 milliárd forint munkáltatói támogatást fizet ki volt tagjainak, a visszalépett pénztártagok 97,6 százaléka részesül reálhozam-kifizetésben a kassza honlapján közzétett információk szerint.

A Postás Magánnyugdíjpénztár július 15-én megkezdte a reálhozamok és tagdíj-kiegészítések kifizetését, az Allianz pedig július 22. és augusztus 5. között indítja el a banki és postai kifizetéseket a honlapjukon fellelhető információk szerint.

A Posta kvótákat adott a pénztáraknak

A Magyar Posta a reálhozamok zökkenőmentes eljuttatása érdekében meghatározta a naponta feladható kifizetési utalványok maximális darabszámát a magánnyugdíjpénztárak számlavezetői számára, amit a kasszák taglétszáma alapján határozott meg a pénztárakkal egyeztetve. A Posta a reálhozamok kézbesítési összeghatárát 150 ezer forintra emelte fel (korábban úgy volt, hogy 100 ezer forintig viszi házhoz a postás a hozamot), ezt meghaladó összeg esetén értesítést hagy a címzettnél, és a pénzt szeptember 16-ig vehetik át a címzettek.

Mivel a pénztáraknak a tagi követelések értékét is át kellett utalniuk a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapnak, a volt tagoknak járó reálhozamot és tagdíj-kiegészítést onnan kellett visszaigényelniük július 20-tól. A pénztáraknak a tagi kifizetéseket - a tag nyilatkozatának megfelelően - a visszaigényelt összeg jóváírását követő 8 munkanapon belül, de legkésőbb 2011. augusztus 31-ig kell teljesíteniük. Vagyis, a volt magán-nyugdíjpénztári tagok legkésőbb 2011. augusztus végéig számíthatnak a kifizetésekre.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!