Jelentősen több mint tízszeresére ugrott meg tavaly a Masterplast eredménye. A társaság 1,6 millió euró profitot könyvelhetett el, úgy, hogy a negyedik negyedév mínuszos lett. Egyszeri tétel is javította viszont az eredményt. 2010 végén ugyanis mintegy 5000 ezer euró értékben terven felüli stratégiai készletet vásároltak,
melynek értékesítésének többlet nyeresége 2011-ben egyszeri hatásként nagyságrendileg 900 ezer euróval növelte meg a csoport üzemi eredményét. Ezzel szemben 2011-ben egyszeri kiadásként 620 ezer euró költséget számoltak el a
a nem hatékonyan működő leányvállalatainak konszolidációjára, így az egyszeri tételek együttes hatása 280 ezer euró volt.

Az utolsó negyedév sem olyan rossz, mint amilyennek látszik, hiszen az előzőhöz viszonyítva javulást mutat. Az utolsó három hónap 613 ezer eurós vesztesége ugyanis kevesebb mint az egy évvel korábbi 795 ezer euró, ráadásul az árbevétel is nőni tudott 16,9 millió euróról 18,2 millió euróra. A tavalyi év egészében ugyanakkor az árbevétel kicsit csökkent 84,7 millió euróról 82,3 millió euróra.

A bevétel visszaesésének az oka a gyorsjelentés szerint az, hogy 2010 végén a nem stratégiai fontosságú piacokon megszüntették a veszteségesen működő leányvállalatokat, valamint leállították az alacsony kereskedelmi árréssel forgalmazható termékek értékesítését.

A bevétel jelentősen Ukrajnában emelkedett, ahol 47 százalékkal sikerült a forgalmat növelni. Lengyelországban 15 százalék volt a bővűlés, míg a magyarországi forgalom 2011-ben 2 százalékkal emelkedett. A többi építőipari dekonjunktúrával sújtott országban stagnált, illetve csökkent az értékesítés.

A jelentés szerint a racionalizálásoknak köszönhetően a konszolidált üzleti eredmény 50 százalékkal emelkedett 3,2 millió euróra 2010-hez képest. A készpénztermelő képességet mutató EBITDA 1,4 millió euróval nőtt, és 5,4 milliót tett ki az év végén.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!