Az AutoWallis Nyrt. képviseletében Veres Tibor, a Wallis Csoport elnöke, az AutoWallis Nyrt. többségi tulajdonosa, Müllner Zsolt, az AutoWallis Nyrt. igazgatóságának elnöke és Székely Gábor, az AutoWallis Nyrt. befektetési igazgatója részvételével indult el a BÉT kereskedése, amelyen jelen volt Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója is.
Székely Gábor szerint az a céljuk, hogy már márciusban az AutoWallis Nyrt. bekerüljön a BUX-indexet meghatározó papírok közé. Az előzetes, a magyar számviteli szabályok alapján készített, összesített, nem konszolidált tavalyi adatai szerint az AutoWallis négy leányvállalatának összesített árbevétele 5,9 százalékkal 70,2 milliárd forintra nőtt. A csoport a következő öt évben az árbevételét meg akarja duplázni.
Ezzel befejeződött a Wallis Csoport négy gépjármű-kereskedelemmel foglalkozó és autós szolgáltatásokat nyújtó vállalatának tőzsdére lépése, amelyet az Altera Nyrt. átalakításával valósítottak meg. A BÉT Standard kategóriájában jegyzett kibocsátó neve február 1-jei hatállyal változott át AutoWallisra, mellyel egy időben részvényfelaprózást is végrehajtottak. A korábban 100 forintos névértékű papír helyébe 8 darab 12,5 forintos névértékű részvény lépett, a meglévő tulajdonosok tehát egy darabért nyolc új névértékű részvényt kaptak. A részvényekhez kapcsolódó jogokat, össznévértéküket, valamint a társaság alaptőkéjének mértékét a részvényfelaprózás nem érintette.
A névváltást, a részvényfelaprózást és az új részvények bevezetését azután hajtották végre, hogy a tőzsdei vállalat tulajdonába került a Wallis négytagú autós cégcsoportja, benne a Wallis Automotive Europe, a Wallis Motor Duna, a Wallis Motor Pest és a Wallis Autókölcsönző - mondta az MTI szerint Székely Gábor. A négy tagvállalat gépjármű és alkatrész kis- és nagykereskedelemmel, szerviz szolgáltatásokkal, rövid és hosszú távú gépjárműkölcsönzéssel foglalkozik Magyarországon, illetve a közép- és délkelet-európai régióban. A cégek együttes árbevétele 2017-ben meghaladta a 66 milliárd forintot, így az AutoWallis a BÉT hetedik legnagyobb árbevételű vállalata lett.
Acsoport elkötelezett a Budapesti Értéktőzsde fejlesztése mellett, hiszen a csoportnak már eddig is több jelentős vállalata élt a nyilvános működés biztosította finanszírozási lehetőségekkel - közölte Veres Tibor. A befektetési csoport többségi tulajdonában lévő energetikai szolgáltató és kereskedő Alteo Nyrt. részvényei 2010 óta szerepelnek a magyar tőzsdén, míg a Wing Zrt. a hazai ingatlanpiac vezető ingatlanfejlesztő és befektető cégeként az egyik legnagyobb kötvénykibocsátó a BÉT-en. A fő céljuk, hogy az AutoWallis tőzsdei jelenlétével az átlátható működés mellett kihasználják a nyilvános tőkepiac nyújtotta finanszírozási és tőkebevonási lehetőségeket. A jövőben az autóipari csoport erősíteni kívánja az elmúlt években elért pozícióját Magyarországon és a közép-kelet-európai régióban - tette hozzá Veres.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!