A londoni FTSE-100 mutató 0,7 százalékos, a frankfurti DAX-index 2,5 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,9 százalékos, a madridi IBEX 0,7 százalékos, a milánói FTSE MIB pedig 1,8 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,4 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 1,5 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,9 százalékkal csökkent.
A nap vesztese a technológiai szektor volt, október óta ez volt a legrosszabb napja, alindexe 3,8 százalékkal csökkent. Ez az oka annak is, hogy a főbb európai tőzsdeindexek közül a sok technológiai vállalatot is magában foglaló DAX kiugró mértékben csökkent.
A lejtmenetet az indította el, hogy a nagy amerikai technológiai vállalatok árfolyama váratlanul nagyot esett. A befektetők attól tartanak, hogy túlságosan is megdrágultak a technológiai vállalatok, amelyeknek jelentős hasznot hoztak a koronavírus-járvánnyal összefüggő korlátozások, a gazdaságok újraindulásával pedig ez a tényező kifut.
Kedden is számos vállalat tette közzé gyorsjelentését Európában. Az Infineon német félvezetőgyártó 5,90 százalékos mínuszban zárt dacára a vártnál jobb első negyedéves eredményeinek, mivel Reinhard Ploss vezérigazgató arra figyelmeztetett, hogy várakozásai szerint csak a második félévben javul a helyzet az autóipari szállításokkal, a kieső mennyiséget valószínűleg jövőre pótolják. Ezzel a kijelentéssel a mélybe taszította az autógyártókat is, a szektor alindexe 3,2 százalékkal csökkent.
A Teamviewer német szoftvergyártó árfolyama 12,4 százalékkal zuhant, a német posta, a Deutsche Post 2,12 százalékos, a Siemens Energy, a Siemens német ipari konglomerátum energiaüzletágának kiszervezésével létrehozott vállalat pedig 3,89 százalékos mínuszban zárt, a Pandora dán ékszergyártó viszont közel 6 százalékkal drágult.
A Dassault Aviation francia repülőgépgyártó árfolyama 3,4 százalékkal nőtt arra a hírre, hogy Egyiptom 30 darab Rafale vadászgépet rendelt tőle.
Az európai tőzsdezárás idején New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,64 százalékos, az S&P 500-as index 1,20 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 2,55 százalékos mínuszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik. A júliusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,70 százalékos pluszban, 68,71 dolláron, a júniusi szállítású WTI pedig 1,57 százalékos nyereségben, 65,50 dolláron forgott este fél hat körül.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,58 százalékkal, 1781,92 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,46 százalékkal, 1783,60 dollárra esett a New York-i árupiacon.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2019 dollárt adtak, 0,36 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!