Pénteken emelkedéssel zártak az indexek, és a hetet is nyereséggel fejezték be, az ötödiket egymás után. A DJIA 1,4 százalékkal, az S&P 2,0 százalékkal, a Nasdaq 3,2 százalékkal emelkedett az elmúlt héten.
Az indexek elsősorban a folyamatban lévő harmadik negyedévi vállalati eredménybeszámoló-szezon várakozáson felüli jelentéseinek köszönhetően emelkednek, de makrogazdasági mutatók is segítenek benne. Pénteken például a foglalkoztatás várakozáson felüli októberi növekedéséről jelent meg adat, a munkanélküliségi ráta pedig a legalacsonyabbra csökkent a koronaválság kezdete óta.
Az előttünk álló héten a tőzsde legfontosabb tájékozódási pontja a szerdán esedékes inflációs adat lesz.
Az olajár emelkedett hétfőn, amit annak tulajdonítanak piaci megfigyelők, hogy az OPEC+ figyelmen kívül hagyta a termelés növelésére tett amerikai felszólításokat. Mindemellett Kína októberi olajimportja három éve a legkisebbre csökkent.
Az amerikai piacok nyitásakor a WTI nyersolaj ára 0,57 százalékkal állt magasabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 81,73 dolláron, a Brent ára pedig 0,56 százalékkal emelkedett 83,20 dollárra. A WTI ára 73 százalékkal, a Brent ára 66 százalékkal áll az év eleji felett.
Az arany spot ára 0,36 százalékkal emelkedett unciánként 1823,36 dollárra, az eurót 0,03 százalékkal jegyzik erősebben 1,1571 dolláron - írja az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!