Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 14 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 4 ponttal emelkedhet, míg a frankfurti DAX-30 index stagnálhat a nyitásban.
A potenciális vakcinákat övező derűlátás átadta a helyét az aggodalmaknak, mivel gyorsan romlik a helyzet, meredeken emelkedik a halottak és az új koronavírussal megfertőződöttek száma, aminek következtében a hatóságok újabb és újabb szigorú korlátozásokat vezetnek vissza, hogy fékezzék a járvány terjedését. A részvényárfolyamok már amúgy is viszonylag magas szintre jutottak, így az egészségügyi helyzet miatti aggodalmak jó indokot jelentenek a kiszállásra - mutatott rá David Madden, a CMC Markets brit brókercég piaci elemzője az MTI szerint.
Kapcsolódó
Ázsiában és a csendes-óceáni térségben vegyesen alakult a kereskedés pénteken. A járvánnyal kapcsolatos rossz hírek miatt a befektetők óvatosan ítélik meg a rövid távú gazdasági kilátásokat. Világszerte már meghaladja az 56 milliót a fertőzöttek száma, miközben a világgazdaságban súlyos fennakadások keletkeztek, a globális adósságszintek pedig soha nem látott magasságokba szöktek fel.
Tokióban 0,42 százalékos, Sydney-ben pedig 0,12 százalékos mínuszban, míg Szöulban 0,24 százalékos pluszban zárt az irányadó index. Sanghajban 0,46 százalékos, Sencsenben 0,41 százalékos, Hongkongban pedig 0,35 százalékos nyereségben álltak a vezető tőzsdeindexek a záráshoz közeledve.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog. A legközelebbi, januári határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,02 százalékos pluszban, 44,21 dolláron, a WTI pedig 0,17 százalékos mínuszban, 41,83 dolláron forgott nyolc óra körül.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,04 százalékkal, 1866,57 dollárra esett, míg a decemberi szállítású aranyé 0,22 százalékkal 1865,60 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.
Csütörtökön mérsékelt mínuszokban zártak a nyugat-európai tőzsdeindexek.
London 0,80 százalékos, Frankfurt 0,88 százalékos, Párizs 0,67 százalékos, Milánó 0,40 százalékos, Madrid pedig 0,64 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 mutató 0,75 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,72 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,87 százalékkal esett csütörtökön.
New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,15 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,39 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,87 százalékos pluszban zárt csütörtökön. A határidős indexek mérsékelt csökkenést valószínűsítenek a pénteki nyitásra.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!