Klemencsics Márta, a PM főosztályvezetője a tegnapi sajtóbeszélgetésen azzal indokolta a tervezetbe – információink szerint az utolsó pillanatban bekerült – korlátozást, hogy máskülönben a BÉT „két perc alatt" felvásárlási célponttá válna.
Simor András, a Budapesti Értéktőzsde elnöke lapunk kérdésére elmondta, hogy az intézmény a kétéves törvény-előkészítési munka, a folyamatos egyeztetések során végig a javaslatban megfogalmazottnál liberálisabb álláspontot képviselt. A tőzsde álláspontja az, hogy bár engedéllyel, de lehessen akár százszázalékos tulajdont is szerezni a BÉT-ben, és a korábbi egyeztetések során a Pénzügyminisztérium is hasonló álláspontot képviselt.
Simor azért tartja fontosnak a 10 százalékot meghaladó mértékű – természetesen engedélyhez kötött – tulajdonszerzést, mert a BÉT jelenlegi nemzetközi tárgyalási pozícióit megnehezíti, sőt akár ellehetetlenítheti, ha egy lehetséges partner egyáltalán nem tehet szert 10 százalékot meghaladó tulajdonrészre. Ez a korlátozás a nemzetközi gyakorlattól is idegen. Utalt arra is, hogy az ugyancsak szigorú tulajdonszerzési kontroll alatt álló bankrendszerben sem kizárt az akár 100 százalékos vásárlás.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!