A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Saághy Pál, az OTP treasury üzletkötője az M1 csatornán elmondta: izgalmasan indult az év, hektikus mozgások voltak a világ tőzsdéin. A BUX enyhe lecsorgással fejezte be a kereskedést csütörtökön, ezzel jelentősen felülteljesítve a nyugat-európai vagy amerikai tőzsdéket - közölte.
Példaként említette, hogy a német DAX index közel 1,5 százalékos mínuszban volt a zárás körül, és az amerikai indexek ennél is nagyobb esésben vannak. Ezt azzal indokolta, hogy az Apple szerdán meglehetősen rossz híreket tett közzé, miszerint a december 29-ével záródott negyedéves árbevételüket, várakozásukat vissza kellett vágniuk. Ez pedig növelte a globális lassulással kapcsolatos félelmeket, amelynek hátterében az Apple szerint nagymértékben a kínai-amerikai kereskedelmi háború áll - tette hozzá.
A szakértő szerint ehhez képest a magyar részvények viszonylag jól tartották magukat, az OTP és a Mol gyengült, a Richter a szerdai záróértékén forgott az utolsó kötésben, míg a Magyar Telekom papírjai - kivételként - emelkedtek.
Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője az MTI-nek szintén azt emelte ki, hogy a magyar tőzsde elég jól megúszta a kereskedési napot, annak ellenére, hogy a világ összes részvénypiaca nagy esést mutat az Apple által közölt hírre.
A Mol 10 forinttal, 0,32 százalékkal, 3086 forintra csökkent, 2,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,35 százalékkal, 11 500 forintra esett, forgalmuk 4,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,36 százalékkal, 447 forintra erősödött, forgalma 1,5 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama nem változott 5560 forintot ért, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3854,77 ponton zárt csütörtökön, ez 2,07 pontos, 0,05 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!