A mutató végül 1,2 százalékos erősödést követően 16 479 ponton búcsúztatta a kereskedést, az átlagtól valamivel elmaradó mintegy 10 milliárd forintos forgalom mellett.

A vezető papírok közül az OTP nyargalt az élen, a bankpapír a zárás felrántásával egy forintra napi maximumától elmaradva 3429 forinton végzett, ami 3,9 százalékos felértékelődést takart. Nem szégyenkezhetett a Richter sem, a gyógyszergyártó részvényei 2,5 százalékkal36 600 forintra javítottak. Szektortársa, az Egis viszont már nem tudta tartani a tempót, jegyzése 1,8 százalékkal 14 125 forintra esett.

A blue chipek négyesfogatából a vesztesek táborát gyarapította a Mol és a Telekom. Az olajpapír fél százalékos leértékelődése 15 715 forintos záróértéket jelentett, bár a nap folyamán 16 090 forintig is felszúrt az árfolyam. A Telekom szintén fél százalékkal 428 forintra rontott.

A társaság bejelentése szerint a pénteken megszavazott telefonadó idén 10 milliárdos többletterhet jelent majd az ágazati különadó 24 milliárdján felül, ám ettől még tarthatónak vélik idénre a tisztított EBITDA 4-6 százalékos visszaesésére vonatkozó prognózist.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!