Tatai Károly, a Canon Hungária irodai megoldások értékesítési vezetője emlékeztetett arra, hogy az irodai technika alapvetően a nyomtatásból indult ki, amelyet hamarosan a szkennelés követett. Ennek az egész folyamatnak a digitalizálása folyik napjainkban. A régi nagy tárházak digitalizálása során hatalmas adatbázisokat lehet felépíteni a kinyert adatokból.
Lakos László, a nyomdai megoldásokért felelős értékesítési vezető egy teljesen másik világban mozog, hiszen a nyomdai megoldások nagyon nagy része még analóg. A teljes nyomdaipari piac értéke a világban 837 milliárd dollár, ebből a digitális nyomtatás része még csak a 15 százalékát teszi, amiből viszont tekintélyes részesedése van a Canonnak.
„A vállalat munkájához a szoftveres csapatunk folyamatos fejlesztésekkel járul, illetve saját belső fejlesztéseket is csinálunk. Létezik olyan projektünk, amely egy belső fejlesztés kapcsán kelt életre, és ezt követően vált külső ügyfélnek is eladható termékké” – tette hozzá Minárovics Ákos szervízvezető.
Ma már az irodán belüli nyomtatás teljes mértékben az IT-rendszer infrastrukturális részévé vált. A kibertámadások visszaverése miatt is a Canon kifejezetten törekszik arra, hogy mindig a legújabb protokollokat használja, illetve többféle megoldást biztosítson egy-egy felmerülő problémára.
– jegyezte meg Minárovics Ákos.
A nyomtatókon keresztül történő esetleges hackertevékenységet titkosított winchesterekkel és zárt internetprotokollon történő kommunikációval próbálják kiszűrni. Erős fejlesztés folyik a Canonon belül, hogy minden ilyen incidenst lehetőleg képesek legyenek elkerülni. Az értékesítési vezető kiemelte, hogy azért érdemes olyan eszközökre költeni, ahol maximális a biztonság, mert az IT-biztonsági betörések 27 százaléka az a nyomtatóeszközökön keresztül történik, sok vállalat vezetőinél viszont ez tény még nem tudatosodott.