Schiller Márk: Édesapám egyre kevésbé van benne operatív dolgokban, tol előre engem

Az EconomX podcastjének vendégei: Tárnok Róbert, a BDO Corporate Finance igazgatója és Schiller Márk, a Schiller Autó Család Zrt. stratégiai és marketing igazgatója. Schiller a beszélgetésben felvázolta, hogy édesapja, hogyan vette át a nagyapjától a céget, illetve kitért arra is, hogy ő miként vállal szerepet a Schiller Autó generációváltásában.
Horváth Dávid, 2024. december 28. Fotó: Economx

 

Az EcocomX podcastjének egyik vendége: Tárnok Róbert, a BDO Corporate Finance igazgatója volt, aki elmondta, hogy mennyire fontos a generációváltásra való felkészülés és milyen buktatói lehetnek, és azt is kifejtette,  hogyan tud egy pénzügyi tanácsadó cég segíteni a folyamatban. A másik vendég: Schiller Márk, a Schiller Autó Család Zrt. stratégiai és marketing igazgatója, akinek, saját bevallása szerint már a jele is autó volt az óvodában. A Schiller család története különleges, hiszen három generáció is dolgozott benne. Schiller a beszélgetésben mesélt a nagyapja és édesapja között lezajlott generációváltásról, illetve arról is, hogy milyen nehézségeket élt meg ő magam, mikor átvette a családi cég vezetését.

A magyar családi cégek nagyrészére jellemző, hogy a vállalaton és családon belül összekeverednek a dolgok, de a cégek sikerének szempontjából a cél az, hogy a családtagok konszenzusra jussanak. Olykor előfordulhat ugyanis, hogy a magánjellegű kételyek és sérelmek rányomják bélyegüket a céges munkafolyamatokra. A Schiller család történetében ilyenről azonban soha nem volt szó. Márk édesapja tudatosan építette tovább a céget, és a fiát is nagyon tudatosan vezette be a céges működésbe.

Márk édesapja 2010 és 2016 között vette át a Schiller autó vezetését, a fia és közte pedig jelenlegi zajlik a generációváltás folyamata. A Schiller autó marketing igazgatója úgy gondolja, hogy abban áll a család és a cég generációváltásának sikere, hogy folyamatosan minden vezető figyelt arra, hogy korán integrálja a családtagokat a munkába, és ott kapjanak egy saját területet, ahol kiteljesedhetnek.

Tárnok Róbert szerint, fontos eleme a generációváltásnak, hogy  a cég tulajdonosai kiépítsenek a cégen belül egy manager-réteget, akik működtetik a napi dolgokat, addig, amíg a vezetők az átadásra koncentrálnak. Ugyanis a generációváltáshoz idő kell, és hosszútávon tervezés.

„Nekünk könnyebb volt a helyzet, mert egymás mellett volt van az irodánk édesapámmal (...) ennek köszönhetően gyakran tudunk beszélni (...) édesapám egyre kevésbé van benne operatív dolgokban, egyre inkább tol előre engem”  – mondta el Schiller Márk a beszélgetésben.

Kövesse az Economx.hu-t!

Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!

További videók

Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket!

Schiller Márk: Édesapám egyre kevésbé van benne operatív dolgokban, tol előre engem

Az EconomX podcastjének vendégei: Tárnok Róbert, a BDO Corporate Finance igazgatója és Schiller Márk, a Schiller Autó Család Zrt. stratégiai és marketing igazgatója. Schiller a...

A NAPI Online nem vállal felelőséget a cikküldő "Megjegyzés" mezőjébe írt tartalomért és kijelenti, hogy a cikküldő kizárólag látogatóink kezdeményezésére küld leveleket. Tájékoztatásul közöljük, hogy a cikküldő minden elküldött levélben megjeleníti a küldést kezdeményező látogató IP címét.

Copyright 2001-2025 www.napi.hu Online Kft. Minden jog fenntartva.