Fontos leszögezni, hogy nem lehet összehasonlítani a mai bankrendszert a 2008-as bankrendszerrel, ahogy ma hasonló szintű pénzügyi összeomlástól sem kell tartani – hangsúlyozta Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető kutatója a Napi.hu videó podcastjában.
Szerző(k): Gáll CsongorAz adózási környezet nem szerencsés, hanem kifejezetten jó, aminek köszönhetően Anglia után a második legtöbb filmes produkciót Európában már hazánkban forgatják – mondta Botond Szabolcs, a Visual Europe Group vezérigazgatója a Napi.hu videó podcastjában. A cégvezető beszélt az épülő új virtuális stúdiójukról is: szerinte a mintegy 13 millió euró értékű beruházás a jelenleg leginkább innovatív technológiákat helyezi előtérbe, így biztosan lesz piaca.
Szerző(k): Gáll CsongorA taxisokat ért erőszakos cselekményekről, a katáról, a munkaerőhiányról, valamint arról is beszélt a Napi.hu podcastjában Metál Zoltán, hogy „alternatív megoldásokra” van szükség a nemfizető utasok ellen. A taxiszövetség első embere szerint újabb áremelésekre lehet szükség, ha tovább nőnek a költségeik.
Szerző(k): Gáll CsongorEgy ugrásszerű növekedéshez és egy meghatározó mérföldkőhöz érkezett a mesterséges intelligencia – közölte a Microsoft magyarországi ügyvezető igazgatója. Szabó Péter arról is beszélt a Napi.hu podcastjában, hogy a ChatGPT azzal, hogy a valaha volt leggyorsabban terjedő internetes alkalmazás lett, bizonyítja, hogy mekkora igény van a fejlődő digitális szolgáltatásokra. A cégvezető hangsúlyozta, hogy minden bizonnyal nagy hatással lesz a munkaerőpiacra az AI fejlődése, de szerinte ennek az üteme olyan lesz, amit le tudnak majd követni a szakmák, amelyek átalakulnak a technológia fejlődésének köszönhetően.
Szerző(k): Gáll CsongorElmúlt a filléres repülőjegyek korszaka, és el kell fogadni, hogy drágább lett utazni, ennek ellenére rekord mennyiségű foglalás érkezik az utazási irodákhoz – derül ki a világjáró magazin ügyvezetőjével készült videó podcastünk legújabb részéből. Almásy Gyula arról is beszélt, hogy egy balatoni nyaralás ára mostanra elérte az adriai szintet és nem drágább a horvát tengerparton nyaralni, mint a Balatonnál. A szakértő arról is beszélt, hogy átlagosan 30 százalékkal emelkedtek a külföldi utazások árai.
Szerző(k): Gáll CsongorA 60 százalék alatti GDP-arányos államadóssággal Magyarország elérné azt amit az elmúlt években a fejlett nyugati országoknak sem sikerült, hogy kikerüljenek az adósság spirálból – mondta az MCC Gazdaságkutató műhelyének vezetője a Napi.hu videó podcastjában. Sebestyén Géza arról is beszélt, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök által említett történelmi jelentőségű beruházások rövid távon is érzékelhető hatással lesznek a magyar gazdaságra. Sebestyén hozzátette, hogy az infláció mérséklődése már most is tapasztalható és a következő hónapokban még inkább jellemző lehet, így a kormány által várt kamatcsökkentéseket hamarosan meglépheti a Magyar Nemzeti Bank.
Szerző(k): Gáll CsongorA koronavírus-járvány idején ugrásszerűen megnőtt az e-kereskedelem a világon, így Magyarországon is. A kiberbűnözés mértéke pedig ezzel arányosan növekedett – ahogy a károsultak száma is. A Napi.hu videó podcastjában Simon Edina, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Kibervédelmi Intézetének szóvivője elmondta, hogy most a Netflix és a további tartalomszolgáltatókkal kapcsolatos visszaélések mellett megsokszorozódtak az olyan csalási kísérletek is, ahol használt termékeket értékesítő személyeket keresnek meg a vásárlás lehetőségével, de a bűnözők valójában csak a bankkártyaadatokhoz akarnak hozzájutni.
Szerző(k): Gáll CsongorKözel 100 millió dollárt fordít a magyar kormány a költségvetésből a HUNOR űrhajós program megvalósítására, ám ennek jelentős részét a magyar gazdaságban költik el – mondta Ferencz Orsolya a Napi.hu videó podcastjában. Az űrkutatásért felelős miniszteri biztos arról is beszélt, hogy a jövő héten jelentik be, ki az utolsó négy jelölt arra, hogy 2024 végén, vagy 2025 elején második magyarként eljuthasson a világűrbe. A szakember kiemelte, hogy az űrkutatás megkerülhetetlen, akár a hétköznapok egyszerű folyamatait, akár a most zajló háborút vesszük figyelembe.
Szerző(k): Gáll CsongorTöbb mint 700 milliárd dollár anyagi kár érte Ukrajnát a háború miatt az elmúlt egy évben és több mint 8 millió ember hagyta el eddig az országot. Nyugati segítség nélkül az ukrán gazdaság azonnal összeomlana és csődbe menne. Oroszország jelenleg az ukrán fél fárasztására és kivéreztetésére játszik. Többek között ezekről is beszélnek elemzőink a Napi.hu videó podcastjában, amelyet a háború egy éves évfordulója alkalmából készítettünk.
Szerző(k): Gáll Csongor