A tehetségek előbb és könnyebben hagyják ott azokat a cégeket, ahol nincs lehetőség a rugalmas munkavégzésre – derült ki az International Workplace Group tanulmányából, amely 500 fős mintán, a toborzók visszajelzései alapján készült.
A HR-esek 67 százaléka azt tapasztalta: azokon a helyeken hirtelen megugrott az álláskeresők száma, ahol elvárják, hogy az alkalmazottak minden egyes nap bejárjanak az irodába – írja a HRportal.
Kapcsolódó
Mindemellett a kutatási eredmények arra is egyértelműen rávilágítottak, hogy a hibrid munka egyre fontosabbá válik a tehetségek megszerzésében és megtartásában. Ugyanis a toborzók 75 százaléka szerint a jelentkezők elutasítják azokat az álláslehetőségeket, amelyek nem teszik lehetővé a rugalmas munkavégzést, vagyis ezek a cégek kevésbé versenyképesek a piacon.
Az International Workplace Group legfrissebb kutatása mindezek mellett azt is kimutatta, hogy:
- az ingázással járó plusz költségek és az utazási idő a leggyakoribb okok, amelyek miatt a munkavállalók nem szívesen látogatják naponta az irodát;
- majd ezt követi érvként a munka és a magánélet egyensúlyának hiánya;
- minden ötödik munkavállaló pedig azt jelezte vissza, hogy rendszeresen tapasztal kiégést, amiben nagy szerepe van a hosszú és fárasztó napi ingázásnak;
- a munkavállalók mindössze negyede nyilatkozott úgy, hogy a mindennapos irodába járás hatékony munkavégzést eredményez;
- a munkavállalók továbbá frusztráltak amiatt is, mert úgy érzik, munkáltatóik nem bíznak meg bennük.
GKI: a dolgozók 44 százaléka nem kapott olyan fizetésemelést, amitől nőhetne a fogyasztás
A lakossági felmérések eredménye jelentősen elmarad az egyéb módon számított átlagkeresetektől, aminek oka feltételezhetően az átlagkeresetek magas szórása, vagyis a nagyon magas keresetűek átlagtorzító hatása.A részletekről ITT írtunk bővebben.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!