2022. február 24-én dermesztő napra ébredt a világ: Vlagyimir Putyin orosz elnök támadást indított Ukrajna ellen. Azóta is próbálják a különböző beállítottságú szakértők és politikusok megfejteni, hogy minek nevezzék ezt: háborúnak, katonai műveletnek vagy egyszerűen csak meghagyják az invázió elnevezést.
Az elmúlt három év politikája mostanáig nagyrészt arról szólt, hogy szankciókkal és az orosz gázról való leválással Európa igyekszik karanténba zárni Oroszországot. Ám csak az új amerikai kormány megalakulása óta került az eddiginél is nagyobb közelségbe, hogy a háború véget érhet. Hogy milyen áron, az erősen kérdéses, mivel Európát egyelőre nem engedték beleszólni az orosz-amerikai kétoldalú tárgyalásokba.
Hosszasan lehetne vitatkozni arról is, hogy a különböző nemzetek belpolitikáját hogyan formálta át a háború. Holoda Attila azonban néhány napja az Economxnak azt mondta: béke ide vagy oda:
gazdasági szempontból egész biztosan nem lehet a háború előtti helyzetet visszacsinálni.
A legfrissebb történések múlt heti összefoglalóját itt olvashatja el, a ma zajló, évfordulós kijevi csúcstalálkozóról pedig itt gyűjtöttük össze, amit eddig tudni lehet.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Megjelent egy új várólista-protokoll: betegek tízezreinek változhat meg az élete

Óriási a baj: Nagy Márton 2,5 százalékra rontotta a GDP-növekedést

Drasztikus átalakulás előtt a Gazprom: történelmi a bukás

Gödöllőn elszakadt a cérna, a szakrendelőt átadják az államnak

Nem áprilisi tréfa, amit holnaptól látni fog a kutaknál

Közelharcot vívnak a budapesti panelekért: idáig kúszott fel az áruk

Búcsút inthetünk a papírnyugtáknak, bekopogtatnak az e-pénztárgépek

Fejvesztve menekítik ki a vagyont az Egyesült Államokból

Bajban a juhászok: zuhan a bárány ára a járvány miatt
