Románia ismét választ, ezúttal a parlament összetételéről és arról kell dönteni a szavazásra jogosult állampolgároknak, hogy ki alakítson kormányt. Georgia nem kér az uniós pénzekből, Libanonban pedig tűzszüneti megállapodás jött létre. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennTitkosszolgálati beszámolók szerint az orosz katonai hírszerző szolgálatok még soha nem voltak ilyen erősen jelen az európai hátországokban.
Szerző(k): Gulyas ÁbelÉves szinten 200 milliárd forintos támogatásra köteleznék Magyarországot, hogy előremozdítsa Ukrajnát a fegyverkezésben, miközben a többi uniós tagállam nyomást gyakorol rá, hogy hazánk ne blokkolja az Európai Békekeretet. Egy Index birtokába került dokumentum szerint mindezeken túl Magyarország energiabiztonsága is súlyos veszélyben van.
Szerző(k): Németh TamásÚjabb öt fogságba esett katonát gyilkolt meg az orosz sereg, az ukrán ügyészség egyelőre vizsgálja az elkövetők kilétét.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA Trumppal telefonáló Fico közben jelezte, Moszkvába utazik Putyin meghívására.
Szerző(k): Sándor ZoltánA háborúk kockázatainak visszaszorítása érdekében melegítené fel Donald Trump a fagyossá vált észak-koreai kapcsolatokat.
Szerző(k): Sándor ZoltánAz ukrajnai háború kitörése óta a leghidegebb telére készül Európa, ami komoly energiakockázatot jelent a térség számára. Egyrészt gyorsan megcsappanhatnak a gázkészletek, másrészt a hidegebb időjárás növeli az energiaköltségek emelkedésének esélyét. Ezt csak tetézi az ukrajnai tranzitútvonal esedékes januári lezárása.
Szerző(k): G. É.Egy névtelen forrás azt állítja, 2025-ben búcsút mondhatunk az ukránok által közvetített orosz földgáznak.
Szerző(k): Sándor ZoltánDráguló földgáz és bizonytalanság szövi át az öreg kontinens energiaügyi kilátásait a soron következő télre, ami nem pusztán közeleg, hanem hidegebb lehet, mint a korábbi.
Szerző(k): Sándor Zoltán