Február eleje hagyományosan a télbúcsúztató, tavaszköszöntő és termékenységi ünnepek körül forog. A Balkántól kezdve a mediterráneumon át Svájcig Európa számos részén tartanak ilyenkor maskarás bálokat, így Magyarországon is ebben az időszakban rendezik meg a busójárást. Az idén minden eddiginél több, mintegy 2500 jelmezes fog felvonulni a mohácsi eseményen.
A török elűzésének legendája
A legenda szerint a török elnyomást megelégelő sokácok ősei ijesztő maszkokkal és kereplőkkel pánikba ejtették az itt állomásozó oszmán csapatokat, akik a rémisztő alakokat látva fejvesztve menekültek.
Amire érdemes figyelni
Zárásképp húshagyó kedden meggyújtják a telet szimbolizáló koporsót, amit körbe táncolva éltetik a tavasz eljövetelét a felvonulók.
A népszokás 2009 óta szerepel UNESCO szellemi örökség reprezentatív listáján és 2012 óta számít hungarikumnak. A busójárás csütörtöktől (február 8.) jövő keddig (február 14.) tart.
Ne búsuljon, jönnek a busók telet űzni
Rekordot dönt az idei mohácsi búsójárás, még soha ennyien nem búcsúztatták a telet. 110 ezer látogatót várnak. A részletekről ITT írtunk bővebben.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!