A rendőrség először NAV-tól kapta az első jelzést, amelyet követően a nyomozók először egy 70 éves budapesti férfit azonosítottak, aki a gyanús csomagokat rendelte. Ezen a kapcsolatrendszeren keresztül jutottak el egy 72 éves Pest megyei férfihoz.

A hatóságok megállapítása szerint mindkét idősebb férfi kábítószer előállításban vettek részt, később pedig az feltételezett vegyészt is azonosították, egy 48 éves budapesti férfi személyében, akit szintén gyanúsítottként hallgattak ki és vettek őrizetbe.

Ahogy hétvégén megírtuk, a rendőrség 100 kilogramm kristályos anyagot foglalt le a csepeli droglaborban, aminek a piaci értéke 500 millió forint, valamint 7,5 tonna olyan anyagot, amelyből nagyon könnyen állítható elő kábítószer.

Ennek ellenére a Budai Központi Kerületi Bíróság a pénteken és szombaton tartott ülésein nem jogerős döntéssel elutasította annak a három gyanúsítottnak a letartóztatását, akikkel szemben jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt indult nyomozás – közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya.

A drograzziát a nyomozóhatóság egy a Csepel Művek területén lévő kft. laborjában tartották, ahol három férfit különböző kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetésével gyanúsították, az ügyészség pedig később a letartóztatásukat is indítványozta.

Horváth László, kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos Facebook-bejegyzésében kiemelte, felháborítja, hogy a csepeli kábítószergyár gyanúsítottjai szabadlábon védekezhetnek. Állítása szerint ez már bizonyítékként szolgál arra, hogy egyértelművé tenni a jogi környezetet.