A magyar egyetemisták 39 százaléka nem ajánlaná másoknak is a jelenlegi egyetemi képzését – derül ki az Eurostudent legfrissebb felméréséből, amelyet az Eduline közölt.
A nemzetközi felmérést több mint harminc országban végezték el, a kutatás magyar egyetemistákra vonatkozó részéből azonban kiderült, hogy a hallgatóknak:
- 61 százaléka ért egyet azzal, hogy másoknak is ajánlaná a jelenlegi képzését;
- 22 százalékuk azonban gyakran érzi úgy, hogy nem tartozik a felsőoktatásba.
Ennek ellenére a hallgatók 79 százaléka egyáltalán nem, vagy csak ritkán gondolkodik azon, hogy jelenlegi felsőoktatási tanulmányait abbahagyná, és csak bő egytizedük tartja eléggé valószínűnek, hogy időlegesen vagy véglegesen szünetelteti a jelenlegi felsőfokú tanulmányait.
Azzal kapcsolatban, hogy egy esetleges újraválasztás esetén ugyanazt az egyetemet és ugyanazt a szakot választanák-e, a megkérdezettek:
- 42,4 százaléka adta azt a választ, hogy biztosan ugyanabban az intézményben tanulna;
- ugyanazt a szakot pedig a hallgatók 40 százaléka választaná biztosan;
- 37,7 százalékuk pedig valószínűleg.
Képzési területenként azonban látványos eltérések lehetnek.
A legnagyobb arányban:
- a hitéleti és a jogi képzési területen tanulók válaszoltak úgy, hogy valószínűleg vagy biztosan újraválasztanák szakjukat (93 illetve 85 százalék);
- míg a művészetközvetítés (71 százalék);
- az államtudományi (72) és a pedagógusképzésben (72 százalék);
- az átlagosnál alacsonyabb a szakot legalább valószínűleg újraválasztani kívánók aránya
– derül ki a felmérésből.
huszonnegyedik alkalommal megrendezett Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon Csák János miniszter azt mondta, aki ma a szakképzésben vagy a felsőoktatásban tanul biztos lehet abban, hogy lesz állása. Itt olvashatnak erről részletesebben >>>