Budapest 2008 után újra elnyerte az Európai Bizottság díját a tavalyi Európai Mobilitási Hét keretében megvalósult programokért és fejlesztésekért – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
A brüsszeli díjátadón a szakmai zsűri méltatta a főváros erőfeszítéseit a közlekedésbiztonság növeléséért, a kerékpározók és a gyalogosok előtt megnyitott terek kiterjesztéséért, valamint az energiahatékony közlekedési eszközök népszerűsítéséért – áll a Népszavához eljuttatott közleményben.
Az Európai Bizottság által évente meghirdetett Mobilitási Hét célja népszerűbbé és elérhetőbbé tenni a fenntartható közlekedést.
Tavaly szeptember 16. és 22. között 21 európai ország 64 városa tartott, közülük választották legjobbnak a főváros és a BKK közös szervezésében létrejött eseményt.
A díj egyben az elmúlt időszakban lezajlott fejlesztések elismerése is.
Tömegeket vonzott az esemény
A közlemény szerint a program idején Budapesten rendkívül látogatott volt a BKK közreműködésével szervezett autómentes hétvége, valamint a hétköznap megtartott európai autómentes nap, melyen Karácsony Gergely főpolgármester bemutatta a pesti alsó rakpart emberbarát és zöld megújításának terveit.
A tavaly szeptemberi események a korábbiaknál több embert szólítottak meg, a kampány ideje alatt átadott fejlesztések pedig elsősorban a külsőbb kerületekben gyalog és kerékpárral közlekedők biztonságát szolgálták. A rendezvények mellett a főváros a Budapest Közút kivitelezésében 9 kilométeren táblázott ki forgalomcsillapított kerékpárosbarát útvonalakat az Örs vezér tere, Csömör, Sashalom és a Szilaspatak, valamint Rákosmente irányába. 800 méter hosszan nyitott kerékpársávval tették biztonságosabbá a Római partra vezető Gázgyár utcát, valamint új gyalogátkelőt építettek a Zugligeti és a Zalai út kereszteződésében, egy bölcsőde közvetlen közelében – sorolta a Budapesti Közlekedési Központ.
Az Európai Mobilitási Hét díjának ismételt elnyeréséhez a következő fejlesztések járultak hozzá:
- Új járművek érkeztek, valamint érkeznek a következő években a városba,
- fejlődött a BudapestGO,
- a Lánchíd felújítása után, a budapestiek véleménye alapján megváltozott forgalmi rend hozzájárul a közösségi közlekedés, a kerékpározás és egyéb mikromobilitási módok előnyben részesítéséhez,
- a város számos pontján új gyalogátkelőhelyek és kerékpársávok létesültek,
- a MOL Bubi szolgáltatás bővítése, valamint az új MOL Bubi állomások és a kerékpárok számának növelése,
- és az infrastruktúra-fejlesztések mellett a Budapesti Mobilitási Terv felülvizsgálata és a közlekedésbiztonsági stratégia elfogadása.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!