Egy új teherforgalmi átkelőhely létesítését, valamint az ehhez kapcsolódó útfejlesztéseket is tartalmazza a tervcsomag, amelyet közösen nyújt be az Európai Uniónak a két állam – írja a magyarepitok.hu.
A terveket a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára az ukrán tisztségviselőkkel tartott sajtótájékoztatóján jelentett be hétfőn Kárpátalján.
Magyar Levente elmondta, a közös magyar-ukrán terv tartalmazni fogja két autópályakapcsolat kiépítését és egy új teherforgalmi átkelőhely létesítését a két ország között, valamint az ehhez kapcsolódó útfejlesztéseket a határ mindkét oldalán.
Ezen felül a tervcsomag tartalmazni fog egy új Tisza-híd megépítését is, Záhony és Csap között, illetve szeretnék teherforgalomra alkalmassá tenni a Lónya és az ukrán Harangláb között lévő, jelenleg csak személyforgalomra használható határállomást.
Az államtitkár bejelentette azt is, hétfőtől megindult az üres kamionok forgalma a beregsurány-asztélyi határátkelőhelyen Ukrajnából Magyarországra, ezzel tehermentesítve a forgalmas záhonyi átkelőt, illetve elkezdődik az asztélyi ukrán oldali határállomás teljes felújítása és kapacitásbővítése, amely várhatóan két évig fog tartani.
A projektben 2026 végére egy teljes értékű, a mostaninál háromszor nagyobb áteresztőképességű határátlépési pont jön létre.
A rakományt nem szállító teherautók átengedése az asztélyi határállomáson az első lépés egy közösen megtervezett ukrán-magyar fejlesztéssorozatban. Magyar oldalon Beregsuránynál egy korábbi projektben már kiépítették a teherforgalmi átkelő részt.
– mondta el Magyar Levente.
A hétfői sajtótájékoztatón elhangzottak alapján az asztélyi fejlesztés és a tervezett haranglábi átkelőfejlesztés képes lesz kiváltani a Záhonynál tapasztalható hatalmas személy- és kamionforgalmat.
Kapuzárási pánik a németeknél: összeomlás előtt az Európai Unió
Lassul a határátlépés, míg a szállításokban késések, torlódások várhatók Németország felé hétfőtől, amikor életbe lép az illegális migráció elleni határellenőrzés. Az Európai Unió szétesőben, Ausztria lesz a következő schengeni állam, ahol elrendelik a szigorítást – mondta Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértő az Economxnak.Bővebben>>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!