Augusztus eleje óta tesztüzemmódban működik a Volánbusz új helyjegyrendszere, amelyben
egységesen 300 forintba kerül a helyjegy, megváltása nem kötelező, de aki nem költ rá, az csak a szabadon maradt ülések közül választhat.
Nehezíti a helyzetet, hogy a helyjegyet csak a végállomásokon lehet megvásárolni, a köztes megállókban felszállók ezt nem tehetik meg.
Az RTL Híradójában megszólaltatott
utasok vegyes fogadták az új rendszert, volt, akinek nem okozott problémát, mások burkolt áremelésnek, túlzásnak tarják a 300 forintos árat.
A riportból kiderül, hogy a Volánbusz öt csoportra osztja az utasokat a felszállási sorrend szerint:
- helyjegyesek,
- helyjegy nélküli elővételben megvásárolt jegyesek,
- buszsofőrnél jegyet vásárlók,
- helyjegy nélküli bérletesek,
- helyjegy nélküli ingyenesen utazók (pl. nyugdíjasok).
Helyjegy nélkül is elfoglalhatják a távolsági buszokon az elsőbbségi helyeket a fogyatékkal élők és a kismamák - ezt korábban Lázár János közlekedésért felelős miniszter és most a MÁV-Volán is megerősítette az RTL Híradónak. Az ingyenesen utazó nyugdíjasoknak azonban továbbra is azt ajánlja a közlekedési cég, hogy vásárolják meg az egységesen 300 forintért kapható helyjegyet.
A cég korábbi tájékoztatása szerint a helyjegyrendszer ahhoz kapcsolódóan alakul át, hogy a busztársaságot 2025 végéig teljesen összeolvasztják a MÁV-START Zrt.-vel.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!