A rosszullétek kivizsgálása során kiderült, hogy akut toxikus- és rákkeltő veszélyes vegyi anyagokkal dolgozik a gyár. Erről azonban az üzemeltető nem tett bejelentést a dunaújvárosi járási hivatal népegészségügyi osztálya szerint.
A cég komáromi üzeméből tavaly januárban 12 embert szállítottak kórházba rosszullét miatt. A cég az egyik országgyűlési képviselőnek válaszolva azt mondta, hogy az üzemben NCM port (nikkel-kobalt-mangán-lítium-oxid) és electrolyte-t használnak, mindkettő nagyon mérgező anyag, légzési nehézséget és égési sérüléseket, hosszú távon rákot okozhatnak – írja a Népszava.
Az előírások szerint emiatt csak teljes védőfelszerelésben dolgoznak az anyaggal, a májusban rosszul lett villanyszerelő munkások azonban ezt vélhetően mellőzték.
Az üzem használni kívánja az NCM nevű oldószert is, ami szintén mérgező. Ennek a felhasználásával kapcsolatban a lap azt írja, hogy 1742 tonna tárolását engedélyezték. Maga az üzemeltető pedig a tervezett működési adatok szerint évi 29 ezer tonna veszélyes hulladék keletkezésével számol.
Kisebb lehet a CATL debreceni akkumulátorgyára
Visszafogja magát a CATL kínai akkumulátorgyártó cég: a debreceni beruházás februárban kapott környezetvédelmi engedélyt, azonban most ennek a módosítását kérte a vállalat, melyről 60 napon belül döntés is születik. Bővebben--->Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!