A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. kedd délelőtt felhívást tett közzé a Facebook-oldalán, amelyben a másodfokú hőségriasztásra, valamint a megnövekedett ivóvíz-igényre tekintettel arra kérték tizenöt, Budapest környéki agglomerációs település lakóit, hogy ha lehetséges, mérsékeljék ivóvízfogyasztásukat a következő napokban, hogy a vízellátás zavartalan maradhasson – szúrta ki az Időkép.
Közleményükben Budakalász, Csobánka, Leányfalu, Nagykovácsi, Pilisborosjenő, Pilisszántó, Pilisszentiván, Pilisszentkereszt, Pilisszentlászló, Pilisvörösvár, Pomáz, Solymár, Szentendre, Tahitótfalu, valamint Üröm településen élőket kérik a felelős ivóvízhasználatra és együttműködésre.
- Törekedjenek az ésszerű vízfogyasztásra: korlátozzák az ivóvíz más irányú felhasználását (például medencetöltés), annak érdekében, hogy minden felhasználó ivóvízhez juthasson.
- Mellőzzék a locsolást, a kommunális ivóvízellátó rendszerre szerelt automata öntözőberendezéseket kapcsolják ki.
- Kérik továbbá az önkormányzat közterületi (például tűzcsapokról történő) locsolási célú vízvételezésének szüneteltetését.
Időközben visszavonta a másodfokú riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat, az elsőfokú riasztások azonban továbbra is érvényben maradtak zivatar veszélye miatt, a DMRV egyelőre nem módosította a vízkorlátozásról szóló álláspontját.
Karácsony Gergely főpolgármester szintén közösségi oldalán jelezte: nonszensznek tartja, hogy a kormány még az ivóvízellátáson is nyerészkedik. Mint írja:
a fővárosi vízellátás helyzetét nemcsak a három-négyszeresére emelkedett energiaárak nehezítik, hanem az is, hogy a kormány 4,5-szeresére emelte a közműadót: Budapestnek évente 3 milliárdot kell fizetnie a kormánynak azért, mert a budapesti háztartásokban folyik a víz a csapból. Nonszensz.
Majd úgy folytatta: „ha ez nem lenne elég, tovább növeli a veszteségeket, hogy a kormány döntése nyomán az ország összes vízszolgáltatójának a tíz évvel ezelőtti áron kell adnia a vizet a nagyvállalatoknak és az erőműveknek is. Ez azt eredményezi, hogy minden egyes köbméter vízen a fővárosnak vesztesége termelődik, összesen mintegy 13 milliárd forint értékben. Megint csak: nonszensz.”
Hatalmas vízügyi fejlesztés Kecskemét környékén
Kecskeméten bemutatták a vármegyeszékhely, valamint a szomszédos Ballószög és a Bácsvíz Zrt. konzorciumában zajló vízügyi projekt eddigi munkálatait. Bővebben --->Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!